Dzisiaj jest niedziela 29 listopada 2020, imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17402) SPORT FORUM FIRMY (5545) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Wilki zgodnie z planem, pewna wygrana w G ... (0)Konin. Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach potr ... (2)

Nowa edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już jesienią

Dodano: 17.04.2020 11:44

Nowa edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już jesienią

4 cykle filmowe dla każdej grupy wiekowej, nowości repertuarowe i edukacja – tak zapowiadają się Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2020/2021.

Projekt  rozpocznie się w październiku i potrwa do kwietnia 2021 roku. NHEF mają przygotowywać młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru dzieła filmowego, zachęcać do rozmowy. Każdy seans poprzedza piętnastominutowa prelekcja wprowadzająca w dany temat. Dla nauczycieli przygotowane są scenariusze lekcji, dzięki którym wyjście do kina można włączyć do programu zajęć: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, czy lekcji wychowawczej.

Edukacja filmowa to projekt, który Stowarzyszenie Nowe Horyzonty realizuje  już ponad 10 lat. Kino Oskard dołącza do projektu już po raz czwarty. W nowym roku szkolnym w Koninie odbędą się 4 cykle: „Filmowi bohaterowie”, „Młodzi w obiektywie”, „Świat wartości” i „Trudne tematy”. W repertuarze znajda się zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzone zostały do Polski specjalnie do programu. Zapisy potrwają do 5 października.

Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku został włączony do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem sprawuje organizacja Europa Cinemas.

 

  • Nowa edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już jesienią

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kino Oskard,   kino oskard kamweralnie,   ckis dk oskard,   nowe horyzonty,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.