Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15391) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)

Nagradzamy aktywnych w kulturze, Konkurs o statuetkę Kariatydy - zmiana terminu przyjmowania zgłoszeń

Dodano: 4.05.2020 09:55

Wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń na Konkurs o statuetkę „Kariatydy”, CKiS czeka do końca maja.

 

 

Dzień Animatora Kultury to wyjątkowe święto. Od 20 lat jest dla Centrum Kultury i Sztuki w Koninie doskonałą okazją do wyróżnienia statuetką „Kariatydą” osób tworzących jedną z najważniejszych sfer życia społecznego. W ten sposób honorujemy pasjonatów, którzy zajmują się upowszechnianiem kultury, edukacją kulturalną i promocją twórczości artystycznej w naszym mieście i regionie. Nie zapominamy również o osobach wspierających instytucje kultury w kreowaniu wartościowych i ciekawych wydarzeń.

W związku z zaistniałą sytuacją, CKiS wydłużyło termin przyjmowania zgłoszeń do 30 maja oraz przesunęło na 8 października uroczystość z okazji Dnia Animatora Kultury, podczas której wręczane są statuetki.

Kandydatów do statuetki Kariatydy można zgłaszać w następujących kategoriach:
– Twórca – osoby tworzące w poszczególnych dziedzinach artystycznych (muzyka, plastyka, taniec, literatura, fotografia, film), które mają wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie.
– Animator Kultury – osoby zawodowo lub społecznie zaangażowane w inspirowanie, współtworzenie i rozwój działań artystycznych i kulturalnych, przy czym zaangażowanie zawodowe powinno zdecydowanie wykraczać poza standardowy zakres czynności.
– Mecenas Kultury – Sponsor – instytucje, przedsiębiorstwa, firmy wspierające działania o charakterze kulturalnym.
– Samorząd Lokalny – pracownicy administracji samorządowej i radni lokalnych samorządów prowadzący politykę wyraźnie sprzyjającą rozwojowi kultury na danym terenie.
– Nova – osoby od 18 do 30 roku życia, które mają znaczące osiągnięcia twórcze w swojej dziedzinie lub w animacji kultury czy edukacji artystycznej.
– Razem – zespół osób realizujących wspólne przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności, np. zespół redakcyjny, edukacyjny, animatorów, realizatorów wydarzeń itp. W skład zespołu może wchodzić od 2 do 5 osób.

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno instytucje, organizacje, jak i osoby fizyczne.

O przyznaniu statuetek zdecyduje Kapituła powołana przez dyrektora CKiS Justynę Kałużyńską-Markocką. Kapituła może zadecydować o przyznaniu Kariatydy Wielkiej twórcom i animatorom za szczególny wkład w rozwój kultury.

Ważne informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na www.ckis.konin.pl

  • Nagradzamy aktywnych w kulturze, Konkurs o statuetkę Kariatydy - zmiana terminu przyjmowania zgłoszeń

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kariatyda,   konkurs,   kultura,   sztuka,   twórcy,   animatorzy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.