Dzisiaj jest niedziela 29 listopada 2020, imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17333) SPORT FORUM FIRMY (5545) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -1oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Wilki zgodnie z planem, pewna wygrana w G ... (0)Konin. Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach potr ... (2)

Twórcy ludowi, zespoły i kapele zgłoście udział w Festiwalu "W stronę tradycji"

Dodano: 10.07.2020 11:29

Po raz czwarty Centrum Kultury i Sztuki w Koninie będzie realizować projekt LUDOWE MECYJE, zainicjowany w 2017 r. by wspierać zjawiska związane z kulturą tradycyjną funkcjonującą na terenie subregionu konińskiego. Tym razem, ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, zadanie zostanie zrealizowane w drugiej połowie roku.

Projekt rozpocznie się Festiwalem Kultury „W stronę tradycji”, podczas którego prezentują się zespoły i twórcy nawiązujący w swojej aktywności muzycznej, tanecznej czy plastycznej do lokalnego dziedzictwa. To wydarzenie integrujące przedstawicieli wszystkich pokoleń, dla których istotne jest ocalanie rodzimego folkloru.

W związku z realizacją projektu CKiS ogłasza nabór do Festiwalu, który odbędzie się 5 września w Kramsku.

Do udziału zaprasza:
- twórców ludowych zajmujących się rękodziełem: prace wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do 24 sierpnia, do GOK-u w Kramsku

- ludowe zespoły taneczne i dziecięce grupy folklorystyczne: karty zgłoszenia do 24 sierpnia, na adres CKiS w Koninie,

- gawędziarzy, solistów śpiewaków, solistów instrumentalistów, kapele ludowe, zespoły śpiewacze, zespoły stylizowane: karty zgłoszenia do 24 sierpnia, na adres CKiS w Koninie.

Organizatorami Festiwalu są: CKiS w Koninie oraz GOK w Kramsku.

Ważne informacje związane z Festiwalem oraz karty uczestnictwa dostępne na: www.ludowemecyje2020.ckis.konin.pl oraz www.ckis.konin.pl

Projekt „LUDOWE MECYJE 2020 – edukacja, animacja, warsztat” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Współfinansowanie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

  • Twórcy ludowi, zespoły i kapele zgłoście udział w Festiwalu "W stronę tradycji"
  • Twórcy ludowi, zespoły i kapele zgłoście udział w Festiwalu "W stronę tradycji"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:festiwal,   kapele ludowe,   zespoły tanczne,   twórcy,   rękodzieło,   tradycja,   ludowe mecyje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.