Dzisiaj jest poniedziałek 21 czerwca 2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16451) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 20oC
Jutropogoda
27 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Nielegalne papierosy i tytoń „spod lady“ w ... (0)Konin Cup 2021. Potrójna wygrana Agaty Dahlke-Burd ... (0)

Noc Kultury: otwarcie wystawy malarstwa Jana Sznajdra

Dodano: 20.08.2020 12:25

Wystawa Jana Sznajdra malarza, poety i ilustratora książek zatytułowana „Malarstwo” będzie prezentacją najnowszych obrazów, które powstały wciągu czterech ostatnich lat.

I tym razem otrzymamy kilkanaście prac w charakterystycznym dla twórcy z Posoki duchu ukształtowanym przez tradycję polskiego modernizmu (koloryzmu, kapizmu) oraz kubistyczną formę.

Obrazy o charakterystycznej dla malarza niejednoznacznej „zmacerowanej” kolorystyce, stanowią zbiór motywów inspirowanych kulturą greckiego antyku, przecedzonych przez osobiste doświadczenie, humanizm europejski i prywatną mitologię, która ma swoje źródło w witalistycznej pochwale codzienności i pełnej zmysłowości poetyce.

Z jego twórczości jak zawsze emanuje pewien rodzaj niedopowiedzenia, miłość do natury i człowieka. Mimo, że nie jest skłonny mówić o swoim malarstwie, kiedyś stwierdził: Każdy mój obraz jest niczym innym, jak kolejnym autoportretem w rozmowie. Jaki jest efekt tych wewnętrznych dialogów, przekonany się już wkrótce.

wstęp wolny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Cały program Nocy Kultury: www.ckis.konin.pl

  • Noc Kultury: otwarcie wystawy malarstwa Jana Sznajdra

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   obrazy,   malarstwo,   Noc Kultury,   Wieża Ciśnień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.