Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17937) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Pokaz filmów AKF „Muza”

Dodano: 27.08.2020 12:59
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum w KDK

Kiedy, 15 września, godz. 9.00

Wstęp wolny

Koniński Dom Kultury zaprasza na pokaz filmów AKF „Muza” 15 września o 9.00. Wydarzenie wpisuje się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie. Wstęp wolny.

Amatorski Klub Filmowy „Muza” powstał w 1973 roku w Domu Kultury Zagłębia Konińskiego, potem patronem klubu był Wojewódzki Dom Kultury, a od 1988 roku klub działa w Konińskim Domu Kultury. Filmografia „Muzy” liczy ponad 70 tytułów dokumentalnych, fabularnych i animowanych, za które filmowcy z Konina otrzymali wiele nagród na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach. Klub ,,Muza" jest najstarszą formą amatorskiego ruchu artystycznego w Koninie. 

Podczas pokazów specjalnych, które wpisują się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie, pokażemy trzy filmy zrealizowane w AKF ,,Muza".

- Pierwszy to ,,Filmowa kronika Muzy" zrealizowany w 2013 roku i wyprodukowany specjalnie z okazji jubileuszu 40-lecia ,,Muzy" - mówi Andrzej Moś, opiekun artystyczny AKF ,,Muza". - Drugi to ,,Republika Gosławicka" - monograficzny dokument, który opowiada o historii Cukrowni Gosławice oraz środowiska, które tam żyło i pracowało. Jak wiemy Cukrownia Gosławice już od dawna jest zamknięta, a my przypominamy historię tego niezwykłego miejsca, które szczególnie w latach przedwojennych należało do czołówki nowoczesnego przemysłu w naszym regionie. Film powstał w 2018 roku, a zrealizowało go już następne pokolenie twórców z ,,Muzy". Reżyserami są Jan Bobrowski i Sebastian Wałęsa. Kolejny, najnowszy film, zrealizowany w 2019 roku przypomina postać Józefa Szyka, nieżyjącego już naszego kolegi, współzałożyciela AKF ,,Muza". Józef Szyk był twórcą wszechstronnym, plastykiem amatorem, rzeźbiarzem amatorem oraz filmowcem, który zreazliował pierwszy w Koninie film animowany pt. ,,Urodzony w niedzielę". Film ,,Z pasją się nie dyskutuje" powstał po śmierci Józefa Szyka i jest hołdem złożonym osobie, która wniosła tak wiele w amatorski ruch filmowy w Koninie. Reżyserami filmu są również Jan Bobrowski i Sebastian Wałęsa z dużą pomocą pozostałych członków AKF Muza. 

Na pokaz filmów AKF „Muza” zapraszamy 15 września do Kina Centrum, o godzinie 9.00. Wstęp wolny. 

   • Pokaz filmów AKF ,,Muza"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KDK,   Kino Centrum,   AKF Muza,   pokaz filmów,   kultura w Koninie,   filmy w KDK,   50 lat KDK,   jubileusz KDK

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.