Dzisiaj jest poniedziałek 21 czerwca 2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16406) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 20oC
Jutropogoda
27 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin Cup 2021. Potrójna wygrana Agaty Dahlke-Burd ... (0)Akademia Przedsiębiorczości w I LO. Otworzą sklep ... (0)

MAD SHIP - jazzowo z kwartetem Kuby Wójcika

Dodano: 9.09.2020 15:16

Kiedy: 18 września (piątek), g. 20.00
Galeria CKiS Wieża Ciśnień
bilet 10 zł: w kasie CKiS przy Okólnej, online (ckis.konin.pl) lub w dniu koncertu w Galerii Wieża Ciśnień

MAD SHIP – Flash Years to album kwartetu Kuby Wójcika, który dał się poznać słuchaczom i krytykom jako oryginalny twórca muzyki z pogranicza jazzu i awangardy. Zaprosił on do współpracy wyjątkowe osobowości muzycznej sceny: Tomasza Licaka, Grzegorza Tarwida i Krzysztofa Szmańdę. W ten sposób został stworzony zespół, którego tożsamość wykracza daleko poza gatunkowe podziały i schematy brzmieniowe.

Flash Years (premiera 26 marca) jest niczym zwierciadło, w którym przegląda się świat współczesny. Gdy dostrzega zmienność i nieprzewidywalność swojego oblicza, akceptuje ten fakt poprzez kreację indywidualnej drogi, odnajdywanej za każdym razem na nowo w akcie improwizacji.

W dziewięciu utworach zespół przedstawia oryginalną narrację, którą charakteryzuje zarówno wolność improwizatorska, jak i solidność formy. Broni się przy tym przed klasyfikacją gatunkową. Muzycy stawiają na indywidualne kształtowanie języka artystycznej wypowiedzi, inspirując się każdym rodzajem muzyki, który kiedykolwiek odegrał ważną rolę na ich drodze twórczej.

Spór o definicję jazzu nie ma w tej sytuacji większego znaczenia. W rzeczywistości liczy się sama muzyka: żywa, zaskakująca i nieprzewidywalna jak błyskawiczne lata (Flash Years), w których przyszło nam żyć. Jest w niej coś, co przykuwa uwagę słuchacza, który mimo początkowego zadziwienia i niepewności, decyduje się wsiąść na pokład kosmicznej machiny i wyruszyć poza to, co znał i słyszał do tej pory.

Skład:
Tomasz Licak - saksofon tenorowy, klarnet basowy
Kuba Wójcik - gitara, elektronika
Grzegorz Tarwid - syntezatory
Krzysztof Szmańda - perkusja

18 września (piątek), g. 20.00
Galeria CKiS Wieża Ciśnień

bilet 10 zł:
w kasie CKiS przy Okólnej
on-line: https://www.ckis.konin.pl/koncert-mad-ship-flash-years/
w dniu koncertu w Galerii Wieża Ciśnień.

  • MAD SHIP - jazzowo z kwartetem Kuby Wójcika

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:muzyka,   koncert,   wieża ciśnień,   galeria,   mad ship

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.