Dzisiaj jest sobota 5 grudnia 2020, imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17364) SPORT FORUM FIRMY (5551) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Miasto. Pojawiły się iluminacje świąteczno - ... (2)Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)

Górale w hołdzie papieżowi w kościele św. Wojciecha

Dodano: 20.10.2020 11:44

Gdzie: Konin, parafia św. Wojciecha 

Kiedy: 25 października, godz. 19.00 

 

 

W niedzielą, 25 października o godz. 19.00, w Kościele św. Wojciecha Koninie Morzysławiu, w hołdzie papieżowi Polakowi, zaśpiewają i zagrają Górale! Koncert odbędzie się w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”.

„Góralska Hora” jest góralską folk kapelą, która swą nazwę zespołu wzięła od szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Kapelę tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji, grający na skrzypcach, cymbałach węgierskich, altówce i kontrabasie.

Zespół HORA to jedna z bardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór, która jest częstym gościem na różnego rodzaju festiwalach i koncertach w całym kraju, a także poza jego granicami. Niezwykle starannie dobrany repertuar oraz profesjonalizm jego wykonania, jest mottem dla „Góralskiej Hory”! Do Konina Górale przyjadą z utworami poświęconymi św. Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę Jego urodzin!

Koncert może odbyć się dzięki współfinansowaniu przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca, przy współpracy z DKD. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus” i diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Zgodnie z obostrzeniami przypominamy o obowiązku nałożenia maseczki, dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła oraz zachowaniu dystansu!

  • Górale w hołdzie papieżowi w kościele św. Wojciecha

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,   parafia ś. Wojciecha,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.