Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16325) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Seria trwa. Górnik Konin zremisował z Ch ... (0)Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)

Wystawa Wojtka Bukowieckiego - spotkanie z artystą ONLINE

Dodano: 12.11.2020 09:27

Kiedy: 13 listopada, g. 18.00 - spotkanie z artystą Wojtkiem Bukowieckim online

20 listopada, g. 18.00 - wirtualny spacer

Gdzie: facebook.com/ckis.konin | www.ckis.konin.pl | kanał YouTube

 

Obrazy nawiązujące do biblijnego stworzenia świata, wizerunki słoni i autoportrety składają się na nową wystawę, którą zaprezentuje Galeria CKiS Wieża Ciśnień. Gorąco zapraszamy na bezpieczne oglądanie prac pochodzącego z Koła malarza i rysownika Wojtka Bukowieckiego. Zanim będziecie mogli udać się na niezwykły, wirtualny spacer, którego premierę planujemy na 20 listopada, możecie obejrzeć rozmowę z artystą online w najbliższy piątek, 13 listopada.  

Na spotkanie z autorem wystawy „Ja to ktoś inny” zapraszają kuratorzy Robert Brzęcki i Marcin Derda. Startujemy o g. 18.00, będziemy dostępni na fanpage’u CKiS Konin na Facebooku, na kanale YouTube i oficjalnej stronie Centrum Kultury i Sztuki.

Jak zaznacza Robert Brzęcki „Wystawa Wojtka Bukowieckiego „Ja to ktoś inny” to zbiór obrazów, które powstały w ciągu ostatniego roku. Osią wystawy jest siedem prac stanowiących nawiązanie do biblijnego stworzenia świata. Heksaemeron, czyli stworzenie świata w sześć dni, ze zwróceniem uwagi na to, że siódmego dnia Bóg odpoczywa,  staje się ramą pojęciową i estetyczną, w którą wpisane są sensy twórcze.

Mamy tu portrety słoni i autoportrety, w formie notatek z codzienności. Przedstawienie prac wynikających z siebie nawzajem, staje się doświadczeniem, nie tyle poszukiwań artystycznych, co poszerzaniem pola przeżycia.

W galerii twarzy Wojtka Bukowieckiego, wielkie wrażenie robi każda ekspresyjna, głęboko przeżyta kreska, kolorystyczny walor, dodany jakby od niechcenia w modernistycznej tonacji i zawsze to samo wszystkowiedzące spojrzenie.

Kolekcja twarzy, w których widzimy autentyczne doświadczenie, w coraz mniej autentycznym świecie. W rzeczywistości, w której wszystkiego mamy się obawiać i jednocześnie niczego nie bać. W środowisku utkanym z lęków, obaw, nowoczesnych technologii, dzięki którym emocje pozorują spokój i bezpieczeństwo. Elektroniczne media stały się niezbędne, aby „żyć” i „być”, podsycając niezdrowy dygot emocjonalny.

Widzę obrazy Wojtka Bukowieckiego emanujące spokojem, wyrażające radość z odrobiną żalu wynikającego z nieuchronności końca. Niektóre są w sposób niedościgniony doskonałe, zawsze równoważone przez pokorę, powściągliwość, naturalność. Ufne, intymne, bez lęku z nutą melancholii wynikającej ze świadomości przemijania ziemskich rzeczy”.

WOJCIECH BUKOWIECKI - grafik, malarz i rysownik. Urodził się w 1960 r. w Kole. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu.
Ukończył studia w 1987 r. w pracowni projektowania graficznego prof. Antoniego Rzyskiego na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu obecnie Uniwersytet Artystyczny.
W latach 1990-95 grafik w Teatrze Wielkim w Łodzi. Od 1985 r. nauczyciel przedmiotów artystycznych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, dawniej w Kole.
Uczestnik licznych plenerów, wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
Autor prac, których tematyka prowokuje do zadawania fundamentalnych pytań o sens istnienia, przemijania, śmierci oraz bezsilności człowieka wobec jej nieuchronności. Od połowy lat osiemdziesiątych konsekwentnie tworzy cykl prac ukazujących portrety słoni oraz autoportrety. Autor ukazuje świat w figuratywnych przedstawieniach przetrawionych przez własną świadomość.
Osiągnięcia: II nagroda w Międzynarodowym Konkursie na plakat „Sztuka Dzisiaj”, Landau – 1983 r.
Złoty medal za długoletnią służbę, Kościelec – 2020 r.

  • Wystawa Wojtka Bukowieckiego - spotkanie z artystą ONLINE

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   wieża ciśnień,   galeria,   malarstwo,   obrazy,   spotkanie online,   wirtualny spacer

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.