Sztuka w wirtualnej rzeczywistości - P. Lichota i Y. Andriichuk - wystawa VR
wystawę VR można oglądać do 15 stycznia 2021 r.
www.ckis.konin.pl
Oglądamy i nasłuchujemy! Zapraszamy widzów w niecodzienną podróż przez świat stworzony w wirtualnej rzeczywistości przez artystów Patryka Lichotę i Yulię Andriichuk.
Oglądaj: http://www.ear-of-rise.glitch.me
Wchodząc w wirtualną przestrzeń (dostępną z poziomu przeglądarki internetowej - polecany CHROM; również na smartfonach) będącą modyfikacją architektury Galerii Wieża Ciśnień w Koninie, będziemy doświadczać różnych stanów skupienia dźwięków i obrazów. Wirtualna galeria pozwoli na przemieszczanie się za pomocą klawiszy kierunkowych komputera, rozglądanie i podchodzenie do trójwymiarowych obiektów.
Wystawa „The ear of rise” podejmuje temat słuchania. Nastawiamy ucho nie tylko na dźwięki, ale przede wszystkim na niesione nimi treści. Szukamy relacji między słuchaniem a podglądaniem, różnymi pozycjami i perspektywami słuchacza, a także umiejscowieniem ucha społecznego. Cztery główne zagadnienia podejmowane na wystawie to: słyszenie dziecka, słyszenie kobiet, słyszenie grup defaworyzowanych oraz widzenie poprzez słuchanie.
Yuliia Andriichuk urodziła się na Ukrainie. Jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współzałożycielka fundacji Axis Cactus oraz wytwórni płytowej Axis Cactus Records, artystka sztuk wizualnych i nowych mediów. Współorganizatorka projektu recyklingowo-kulturalnego „Miejscownik” (przy wsparciu Greenpeace), przeprowadzała warsztaty dla dzieci w dwóch obecnych edycjach projektu „Sztuka w walizce”. Laureatka konkursu im. Marii Dokowicz.
Patryk Lichota – muzyk, kompozytor, artysta multimedialny, producent muzyczny, kurator, wykładowca. Absolwent Kulturoznawstwa i Muzykologii UAM w Poznaniu. Członek centrum badawczego UAM HAT Center. Dyrektor artystyczny i producent festiwalu muzyki improwizowanej FRIV. Współorganizator Festiwalu Słuchowisk i kurator Mediations Biennale. Autor muzyki teatralnej, filmowej, słuchowisk, twórca instalacji multimedialnych. Twórca spektakli, autor projektu muzyki tanecznej dla niesłyszących – DEAFINVIBE. Twórca projektu live video Fonoleptic, autor teledysków i oprawy wizualnej koncertów i spektakli teatralnych.
W swojej pracy naukowej zajmuje się wirtualną rzeczywistością i teleobecnością, cybereschatologią, interaktywnością, sound art i sound design, teorią nowych mediów i gier wideo. Autor książki „Tradycje hałasu w sztuce dźwięku”.
*** *** ***
Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.
Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus
*** *** ***
Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE