Dzisiaj jest czwartek 17 czerwca 2021, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16832) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
27 / 21oC
Pojutrzepogoda
28 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na błoniach powstaje już parkur. W piątek startuje ... (0)Turek. Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i nark ... (0)

Uczniowe Plastyka z Kościelca prezentują dyplomy - otwarcie wystawy ONLINE

Dodano: 26.01.2021 13:40

Kiedy: 29 stycznia, g. 18.00

otwarcie online: www.ckis.konin.pl | facebook.com/ckis.konin

i www.lm.pl

Młodzi, utalentowani, z ciekawym spojrzeniem na rysunek, malarstwo, multimedia i projektowanie graficzne!

29 stycznia jeszcze w formule online zostanie otwarta wystawa „Dyplom 2020” prezentująca wyróżnione prace dyplomowe uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu i ich artystycznych opiekunów. Zapraszamy 29 stycznia, g. 18.00, dostęp bezpłatny:

na stronie www.ckis.konin.pl | facebook.com/ckis.konin | www.lm.pl

Ekspozycja pokazuje prace: Marcina Derdy, Nikoli Dorańskiej, Katarzyny Gierkowskiej, Julii Kałeckiej, Wiktorii Kamińskiej, Gabrieli Kowackiej, Aleksandry Lewandowskiej, Martyny Pucek, Klaudii Stelmachowskiej, Katarzyny Szczepaniak i Lidii Tańskiej.

Wśród realizacji mamy odniesienia do różnorodnych tropów obecnych w kulturze popularnej, tematyce społecznej czy inspiracji wynikających z zainteresowania innymi kulturami. Tematycznie uczniowie sięgali do baśni Andersena, demonologii słowiańskiej, historii naszego kraju, strojów inspirowanych japońską tradycji kabuki, gier komputerowych czy do aktualnych problemów, z jakimi zmaga się świat.

Dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu Krzysztof Pawlak zaznacza, że „prace dyplomowe powstają w ostatniej klasie cyklu nauczania i cechuje je różnorodność tematyczna i formalna. Ta różnorodność wymusza sięgnięcie po zebraną wcześniej wiedzę z całej gamy technik artystycznych, zaczynając od rysunku, malarstwa i rzeźby po technologie cyfrowe, takie jak fotografia, film czy animacja. Dobór środków wyrazu artystycznego stanowi niezwykle ważny aspekt każdej pracy dyplomowej. Ogromny wpływ na jakość prac ma także współpraca autora z promotorem i nauczycielami przedmiotów artystycznych, którzy inspirują uczniów i dbają o finalny kształt dyplomu”.

Lidia Tańska, jedna z autorek prezentowanych dyplomów, w eseju „Moja szkoła-moje miejsce” pisze: „Mogłoby się wydawać, że moje lekcje dobiegają końca, a jednak wiem, że kolejne doświadczenia jedynie przewracają zapisane strony, poszukując wciąż pustego miejsca, jak gdyby pisanie nie miało końca. Jestem na ostatnim etapie mojej czteroletniej obecności w tym lekko melancholijnym pałacu, lecz nie uważam tego za okres zdobywania doświadczeń. Dopiero tu i teraz, z całą świadomością minionych lat, dodatkowych godzin rzeźby, rysunku i wykonanych projektów, uświadamiam sobie, że będę czystą kartą nawet wtedy, kiedy dopiszę finalną kropkę w moim osobistym fragmencie z historii kolskiego/kościeleckiego Plastyka”.

Wystawa czynna do 26 lutego 2021 r. Jeśli zostaną zniesione obostrzenia sanitarne, będzie można osobiście odwiedzić dwa miejsca, w których wystawę prezentujemy: CKiS przy Okólnej oraz Galerię Wieżę Ciśnień. Będziemy o tym informować.

  • Uczniowe Plastyka w Kościelcu prezentują dyplomy - otwarcie wystawy ONLINE

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   malarstwo,   animacja,   projektowanie,   multimedia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.