Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15857) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Podwodny dron pomógł znaleźć ciało zaginio ... (0)Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej p ... (0)

Wystawa już dostępna - zobaczcie najciekawsze prace dyplomowe uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu

Dodano: 3.02.2021 17:01

Gdzie: Galeria Wieża Ciśnień oraz CKiS przy Okólnej

Kiedy: 4-26 lutego

wtorek-piątek: 10.00-18.00, sobota: 10.00-14.00

z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Wystawę „Dyplom 2020” można zwiedzać osobiście od 4 do 26 lutego w dwóch miejscach Galerii CKiS Wieży Ciśnień oraz w CKiS przy ul. Okólnej, od wtorku do piątku, od 10.00 do 18.00 oraz w soboty, od 10.00 do 14.00. Wstęp jest darmowy. Oczywiście zwiedzanie odbywa się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego: noście maseczki, dezynfekujcie ręce i zachowujcie dystans.

Młodzi, utalentowani, zafascynowani rysunkiem, malarstwem, grafiką, animacją i projektowaniem. Oto 11 najciekawszych prac dyplomowych absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu oraz ich artystycznych opiekunów.

Na dwóch ekspozycjach – w CKiS przy Okólnej i Galerii Wieża Ciśnień - oglądamy prace Marcina Derdy, Nikoli Dorańskiej, Katarzyny Gierkowskiej, Julii Kałeckiej, Wiktorii Kamińskiej, Gabrieli Kowackiej, Aleksandry Lewandowskiej, Martyny Pucek, Klaudii Stelmachowskiej, Katarzyny Szczepaniak i Lidii Tańskiej.

Prace w niezwykle ciekawych odsłonach z jednej strony podsumowują doświadczenia i zdobytą wiedzę w trakcie 4-letniej nauki w liceum, z drugiej natomiast pokazują zainteresowania młodych artystów, refleksje i nurtujące ich pytania. Odnajdziemy więc w pracach inspiracje kulturą popularną, tematyką społeczną oraz wątki zaczerpnięte z innych kultur.

Tematycznie uczniowie sięgali do baśni Andersena, demonologii słowiańskiej, historii naszego kraju, gier komputerowych, strojów inspirowanych japońską tradycją kabuki czy do aktualnych problemów, z jakimi zmaga się świat.

Podczas zwiedzania w salach wystawienniczych może przebywać równocześnie:
- 7 osób w CKiS przy Okólnej
- 5 osób w Galerii CKiS Wieży Ciśnień.

  • Wystawa już dostępna - zobaczcie najciekawsze prace dyplomowe uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   malarstwo,   grafika,   animacja,   Plastyk w Kościelcu,   galeria

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.