Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15677) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

"Lśnienie" Izy Kostiukow - wystawa malarstwa (Konin Miasto Kobiet)

Dodano: 25.02.2021 12:53

Kiedy: 5 marca, od g. 18.00, zwiedzanie w 5-osobowych grupach

wystawa do 3 kwietnia 

Abstrakcyjne i ekspresyjne kompozycje to jej znak rozpoznawczy. Malarstwo Izy Kostiukow pokazujemy w Galerii CKiS Wieży Ciśnień już z pewną regularnością i za każdym razem cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Tym razem widzowie obejrzą wystawę „Lśnienie”.

Wystawę można będzie oglądać od 5 marca, od g. 18.00. Tego wieczoru oprowadzanie odbędzie się z udziałem artystki oraz kuratora wystawy. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego, w salonie wystawienniczym może przebywać jednocześnie 5 osób.
Wystawa będzie czynna do 3 kwietnia.

Jak zaznacza Anna Dragan tytuł najnowszej wystawy „LŚNIENIE” ma bezpośredni związek z rolą światła w obrazach Izy Kostiukow, a także ze stosowanymi przez nią technikami m.in. z wykorzystaniem farb metalicznych. Słowo to jednak znaczy więcej, jeśli odczyta się jego sens metaforyczny. Może kojarzyć się z: rozbłyskiem, refleksem, migotaniem płomienia, lustrzanym odbiciem, dotykając aluzyjnie tych sfer duchowych, które u twórcy i odbiorcy stają się w chwili rozświetlonego widzenia - iluminacją...

IZA KOSTIUKOW urodziła się w Giżycku. Studiowała w ASP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręgu Warszawskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe.

Uczestniczyła w wielu wystawach oraz plenerach artystycznych o randze międzynarodowej. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych m.in we Francji, Włoszech, w Niemczech, Turcji, Bułgarii, Czechach, na Słowacji i Litwie. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz zbiorowe.
Pracuje w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie, gdzie prowadzi zajęcia w pracowni rysunku i malarstwa. Jest też kuratorką plenerów malarskich.

W 2011 r. wyróżniona przez Prezydenta Konina Odznaką Honorową: Za zasługi dla miasta Konina. W roku 2017 przyznano jej statuetkę Kariatydy w kategorii: Twórca - za konsekwentną postawę malarską oraz upowszechnianie sztuk plastycznych.

„W twórczości konsekwentnie używam malarstwa w technikach mieszanych do  przetwarzania świata emocjonalnego własnego wnętrza na abstrakcyjne, ekspresyjne kompozycje. Podkreślam wielką wagę emocji jako punktu wyjścia. Dążąc jednak do wyrafinowania formy, zawężam gamę kolorystyczną. Malowanie jest dla mnie procesem rozważania powstającej na płótnie sytuacji, by z niej uchwycić jedną myśl. Ograniczam kolor, pozostawiając kontrast, by syntetyzować duży ładunek emocjonalny w formę wyciszoną i uproszczoną”.

  • "Lśnienie" Izy Kostiukow - wystawa malarstwa (Konin Miasto Kobiet)

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:malarstwo,   wystawa,   galeria,   wieża ciśnień,   Iza Kostiukow,   obrazy,   artystka,   malarka,   Konin Miasto Kobiet

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.