Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17162) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

MDK zaprasza - Opowieść nie tylko wigilijna

Opowieść nie tylko wigilijna - transmisja

Dodano: 14.04.2021 10:40

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie 

Widowisko teatralno-muzyczne „Opowieść nie tylko wigilijna”

20 kwietnia 2021 g. 17.30 (premiera) w CKiS „Oskard”

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na widowisko teatralno-muzyczne „Opowieść nie tylko wigilijna” 20 kwietnia 2021 g. 17.30 (premiera) w CKiS „Oskard” – transmisja na żywo na portalu LM.pl oraz YouTube LM.pl , a także na Facebook’u : LM.pl; MDK Konin; Konin. Tu płynie energia; Epicentrum Kultury oraz Fundacji Podaj Dalej.

 

Co prawda czas świąt Bożego Narodzenia już dawno za nami i pewnie realizacja „Opowieści nie tylko wigilijnej” w kwietniu może wydawać się dziwnym pomysłem, ale czas kiedy pracowaliśmy nad spektaklem był czasem „dziwnym”, niezwyczajnym, pandemicznym. I właśnie z tych „pandemicznych powodów” nie udało się nam pokazać na scenie naszego spektaklu w grudniu. Jednakże pamiętajmy, że jest to opowieść „nie tylko” wigilijna, a przekaz spektaklu jest uniwersalny.

„Opowieść nie tylko wigilijna” to widowisko teatralno-muzyczne inspirowane „Opowieścią wigilijną” Ch. Dickensa. Przedstawienie opowiada historię z życia współczesnych nastolatków. Podobnie jak u Dickensa rzecz dzieje się czasie przedświątecznym. Bohaterką jest dziewczyna, dla której pieniądze i sukces życiowy są najważniejsze. Będąc zamożną potrafi złośliwie wykpiwać słabszych rówieśników. Jej rodzice, zapracowani biznesmeni, nie mają dla niej czasu nawet w święta, co jest powodem jej frustracji i smutku. Bohaterka spędza wigilię w samotności i wtedy… Co wtedy? Jeśli chcecie wiedzieć, co się wtedy wydarzyło – wystarczy 20 kwietnia o godzinie 17.30 odpalić komputer i na portalu LM.pl lub na MDK-owskim Facebooku obejrzeć transmisję spektaklu prosto z nowej sceny w CKiS „Oskard”. Zapraszamy!

 

Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński

Muzyka – Michał Jankowski
Teksty piosenek –  Mariusz Urbaniak

Aranżacja – Robert Goździewicz

Przygotowanie wokalistów – Sylwia Dziardziel

Kostiumy scenografia i multimedia – Krystyna Rubaszek, Marta Kornalska

Światło – Krzysztof Kaczmarek

Realizacja dźwięku – Mateusz Górski

Realizacja transmisji – Tristan Tomczak

Inspicjenci – Krystyna Rubaszek, Olga Marcinkowska, Tomasz Buszkiewicz

Występują: Wiktoria Krakowska, Mikołaj Kurtas, Natalia Radke, Wiktoria Wielińska, Agnieszka Zalewska, Klaudia Wagner, Michalina Adamczak, Natalia Wolska, Aleksandra Waszak, Małgorzata Klimaszewska, Florentyna Witkowska, Zofia Kałużna, Jagoda Łasińska (Fundacja „Otwarcie”) oraz w roli rodziców: Małgorzata Zasadzka i Wojciech Kajzer. W spektaklu wykorzystano film zrealizowany przez Pawła Pachulskiego z udziałem podopiecznych i wolontariuszy Fundacji „Podaj Dalej”

  • MDK zaprasza

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:spektakl,   widowisko,   transmisja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.