Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15851) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Podwodny dron pomógł znaleźć ciało zaginio ... (0)Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej p ... (0)

Wernisaż A. Grabowskiego i S. Kośmińskiego - Galeria otwarta dla widzów

Dodano: 29.04.2021 17:29

Kiedy: 7 maja, g. 18.00

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Wieża Ciśnień znów otwarta dla publiczności! Pierwsze spotkanie z widzami planujemy 7 maja, albowiem o g. 18.00 otwieramy wystawę Antoniego Grabowskiego i Stanisława Kośmińskiego „Korespondencje”.

Artystów łączy zamiłowanie do drewna jako materii rzeźbiarskiej, Zakopane i słynne liceum plastyczne noszące imię Antoniego Kenara. Niezwykłe prace można oglądać osobiście do 27 maja. Zwiedzanie odbywać się będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Grabowski ukończył zakopiańską szkołę w 1959 roku i po odbyciu studiów na warszawskiej ASP przez blisko 40 lat nauczał w niej rzeźby. Był pierwszym nauczycielem rzeźby Stanisława Kośmińskiego, który naukę w szkole plastycznej rozpoczął w 1999 roku w wieku 13 lat. Kośmiński przygodę ze sztuką kontynuował w Toruniu, gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Po latach doszło do artystycznego spotkania w konińskiej Galerii, będącej w tym czasie swoistym pomostem między Toruniem i Zakopanem. Spotkanie to zrodziło się spontanicznie, ze wzajemnego uznania i sympatii, pomimo trudności i odległości. Artystów łączą podobne poglądy na sztukę wyrażające się w przywiązaniu do tradycji, poszukiwaniu własnego stylu i języka wypowiedzi, szczerości i uczciwości artystycznej.