Dzisiaj jest wtorek 15 czerwca 2021, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16627) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniński akcent na Jazzonaliach. Inspiracje hejnał ... (3)Konin. Rozpoczęło się głosowanie na nazwy rond i w ... (2)

67. OKFA: film "SZARLATAN" i spotkanie z Agnieszką Holland

Dodano: 5.05.2021 18:36

Kiedy: 4 czerwca, g. 18.30

Gdzie: CKiS - DK Oskard

bilet 15 zł

Agnieszka Holland będzie gościem specjalnym 67. OKFA. Po seansie jej najnowszego filmu „Szarlatan” połączymy się na żywo z reżyserką. Rozmowę z sali kinowej poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Agnieszka Holland

Wybitna reżyserka filmowa, telewizyjna i teatralna, scenarzystka.
Urodzona w 1948 r. w Warszawie, absolwentka praskiej szkoły filmowej FAMU. Po studiach pracowała jako asystent reżysera przy filmach Krzysztofa Zanussiego i Andrzeja Wajdy. Na koncie ma ponad 30 filmów i zdobytych za nie najważniejszych nagród, m.in. Złoty Glob („Europa, Europa”) oraz Srebrny Niedźwiedź (za „Pokot”). Nominowana do nagród BAFTA, Emmy, oraz trzykrotnie do Oscara (za „Gorzkie żniwa”, „Europa, Europa” i „W ciemności”). Obok realizacji filmów Agnieszka Holland zajmuje się również tłumaczeniem literatury czeskiej na język polski. Do jej największych osiągnięć w tej dziedzinie należy przekład „Nieznośnej lekkości bytu” Milana Kundery. Przewodnicząca Europejskiej Akademii Filmowej. Honorowa Przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

SZARLATAN
2020, 118’, dramat
reżyseria: Agnieszka Holland
obsada: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan

„Szarlatan” to bardzo intymny dramat psychologiczny opowiedziany w epickiej skali.
Polskie media podkreślają, że „Szarlatan” to przede wszystkim fascynujący, ponadczasowy i niejednoznaczny portret człowieka z krwi i kości. Legendarny czeski uzdrowiciel Jan Mikolášek to postać silna, a jednocześnie mroczna. W filmie powraca pytanie o istotę zła, a Holland pokazuje człowieka w szponach systemu. Systemu którego, w przeciwieństwie do ludzi, nie da się wyleczyć. Nie tylko polska krytyka doceniła nowy film wybitnej polskiej reżyserki. The „Hollywood Reporter” uznał jej dzieło za fascynujące, świetnie opowiedziane, umiejętnie łączące skomplikowaną sytuację polityczną Europy Wschodniej XX w. z życiem osobistym i misją głównego bohatera. Prestiżowe amerykańskie czasopismo zachwyca się również olśniewającą kreacją Ivana Trojana jako Mikoláška, oraz wykorzystaniem muzyki Dvořáka i innych czeskich kompozytorów. „IndieWire” również podkreśla fascynujący wymiar „Szarlatana” i zaznacza, że świetnie napisany przez Marka Epsteina scenariusz pokazuje prawdziwego Mikoláška – altruistę, krętacza, jednocześnie wielkiego cudotwórcę.

bilety oraz informacje tutaj

  • 67. OKFA: pokaz filmu "SZARLATAN" i spotkanie z Agnieszką Holland
  • 67. OKFA: pokaz filmu "SZARLATAN" i spotkanie z Agnieszką Holland
  • 67. OKFA: pokaz filmu "SZARLATAN" i spotkanie z Agnieszką Holland

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:OKFA,   festiwal filmowy,   kino,   filmy,   spotkania,   seans

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.