Dzisiaj jest środa 16 czerwca 2021, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16761) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 14oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
27 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na błoniach powstaje już parkur. W piątek startuje ... (0)Turek. Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i nark ... (0)

67. OKFA: MARIA SADOWSKA - koncert "Początek nocy"

Dodano: 6.05.2021 11:59

Kiedy: 5 czerwca, g. 19:00
Gdzie: CKiS-DK Oskard
bilety: 40 zł

Maria Sadowska

Reżyserka filmowa, scenarzystka, producentka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu.

Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Ma na koncie 14 płyt (dwie wydane w Japonii), za które była wielokrotnie nagradzana. Jej krążki „Tribute To Komeda” i „Jazz na ulicach” znacząco zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. współpracowała m.in. z Urszulą Dudziak, Edytą Górniak, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, Michałem Szpakiem i ostatnio z Kayah w przebojowym duecie „Kocham Cię” (milion wyświetleń teledysku na YouTube i ponad milion streamów w Spotify!).

W październiku 2020 r. wydała najnowszą płytę „Początek nocy”. Po 6 latach od ostatniego wydawnictwa zdecydowała się nagrać album, który łączy wszystkie gatunki, w jakich się do tej pory poruszała.

Swoje muzyczne doświadczenia i fascynacje zamknęła w płycie z piosenkami o miłości. I tak znajdziemy na niej jazzujące nowoczesne utwory jak „Marakeczi” ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera, przestrzenne popowe ballady jak „Wolno umierać” i „Niezgoda”, czy przebojowe „Sen” i „Początek nocy”, przywołujące na myśl hity The Weeknd czy Calvina Harrisa.

Płytę promuje znakomicie przyjęty przez publiczność singiel „Kocham Cię” zaśpiewany z Kayah. Album „Początek nocy” został przyjęty równie dobrze przez krytyków, którzy są zgodni, że to prawdopodobnie najlepsza płyta w dorobku Marii. Nominowany do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop.

Sześć lat temu był „Jazz na ulicach”, dziś dookoła podziały, lęki i szum. Maria Sadowska na taki real mówi: only love! Muzyka może być lekiem na całe zło, jeśli nie ma innego. Ta płyta tego dowodzi. Jej przekaz jest jasny i tego dziś chcemy. Opowieści śpiewanych szczerze i wprost o rzeczach najważniejszych.    /Onet.pl/

Maria Sadowska wyszła poza sztampę, czego efektem jest „Początek nocy“, najlepszy w jej dotychczasowym artystycznym dorobku album. Może i tytuł tego krążka metaforycznie zwiastuje trudne chwile w naszych życiach, ale równocześnie daje nadzieję na lepszą przyszłość. „Początek nocy” to niezwykłe dzieło i nie sposób nie nagrodzić najwyższymi laurami. „Początek Nocy“ to album na czasy, w jakich przyszło nam żyć. Maria Sadowska dzieli się swoimi przemyśleniami, aby słuchacz poczuł, że ktoś myśli tak jak on, że nie jest samotny pośród otaczającej go nocy. Chciałbym więcej takich albumów w naszym lokalnym eterze – na razie jest ten jeden i wystarczy póki co za całą resztę.     /allaboutmusic.pl/

Bilety 40 zł kup tutaj

Koncert Marii Sadowskiej będzie muzycznym wydarzeniem podczas 67. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych. Wszystko o festiwalu: www.okfa.ckis.konin.pl

  • 67. OKFA: MARIA SADOWSKA - koncert "Początek nocy"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:OKFA,   festiwal filmowy,   film,   projekcje,   seanse,   spotkania,   Maria Sadowska

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.