Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16030) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Oscarowy Weekend w Kinie Centrum

Dodano: 2.06.2021 14:44
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum w KDK

Kiedy: 11-13 czerwca

Bilety: 16/18 zł

Kino Centrum zaprasza na Oscarowy Weekend od 11 do 13 czerwca. Widzowie obejrzą filmy nagrodzone w tym roku statuetkami, nie zabraknie też polskiego kandydata do Oscara.

Podczas Oscarowego Weekendu w Kinie Centrum pokażemy pięć wyjątkowych filmów, w tym polskiego kandydata do Oscara ,,Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Film, niestety, nie znalazł się na krótkiej liście w kategorii najlepszy film międzynarodowy, ale z pewnością jest to produkcja, którą warto zobaczyć. Jest to historia pochodzącego ze wschodu Żeni, który zatrudnia się jako masażysta na luksusowym podmiejskim osiedlu. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od ,,gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste tragedie.

W repertuarze oscarowego weekendu znajdzie się również film ,,Ojciec” z Anthonym Hopkinsem, nagrodzonym Oscarem za najlepszą rolę męską pierwszoplanową. Film zdobył też drugiego Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. To poruszająca historia o miłości i przemijaniu. Główny bohater to 80-latek, u którego pierwsze oznaki demencji zaczynają wypierać jego dawną naturę. Jego córka, Anna stara się opiekować nim najlepiej, jak potrafi, choć staje się to coraz trudniejszym zadaniem. 

Weekend z Oscarami w Kinie Centrum to również spotkanie z filmem ,,Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Ta produkcja zdobyła statuetkę za najlepszy film międzynarodowy. Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

Z kolei ,,Tenet”, nowy thriller Christophera Nolana, to spektakularny obraz science fiction. Film zdobył Oscara za najlepsze efekty specjalne. Bohater filmu przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska, wykraczającego poza czas realny. I nie chodzi tu o podróż w czasie, ale o inwersję.

Kolejny film podczas Oscarowego Weekendu to zdobywca dwóch Oscarów: za najlepszy dźwięk i najlepszy montaż - film „Sound of Metal”. Opowieść o Rubenie – pełnym pasji perkusiście oraz Lu – przebojowej wokalistce. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.
 

Oscarowy Weekend w Kinie Centrum

11 czerwca
18.00 Ojciec
20.00 Na rauszu

12 czerwca
16.00 Ojciec
20.00 Tenet

13 czerwca
16.00 Sound of Metal
18.15 Śniegu już nigdy nie będzie
20.30 Ojciec

Bilety: ulgowy 16 zł, normalny 18 zł.  • Oscarowy Weekend w Kinie Centrum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KDK,   Kino Centrum,   filmy w Koninie,   kino w Koninie,   kino,   Kultura w Koninie,   repertuar,   Oscary 2021

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.