Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16025) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Letnie warsztaty teatralne - zgłaszajcie udział

Dodano: 8.06.2021 12:13

Kiedy: 28 czerwca-2 lipca

Gdzie: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng w Mikorzynie k. Konina

zgłoszenia do 18 czerwca, szczegóły: www.ckis.konin.pl

Marzycie o kilku dniach nad jeziorem, w towarzystwie pozytywnie zakręconych, kipiących energią pasjonatów teatru? Nadarza się okazja, bo od 28 czerwca do 2 lipca CKiS w Koninie organizuje letnie warsztaty teatralne.
Letnie - bo już lato - za to atmosfera będzie gorąca, twórcza i sprzyjająca poszukiwaniom… Jeszcze do 18 czerwca można zgłosić swój udział w tej 5-dniowej eskapadzie, w której przewodnikiem będzie Marek Kościółek – reżyser, aktor, pedagog, społecznik, twórca alternatywnego teatru Krzyk.

Do udziału zapraszamy nauczycieli, instruktorów i wszystkie zainteresowane pełnoletnie osoby.
Termin: 28 czerwca – 2 lipca 2021 r.
Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wityng w Mikorzynie k. Konina

„Warsztat pracy z teatru autorskiego, czyli spotkanie moje z Wami" - to będzie warsztat skupiony na pracy zespołowej. Powinno być żywo, refleksyjnie, organiczne i zabawowo. Popracujemy metodą teatru autorskiego, którą staram się praktykować razem z członkami mojego teatru od prawie 20 lat. Wymaga ona czujności na każdego uczestnika spotkania, bo to jest bardzo istotne w naszych wspólnych poszukiwaniach, jakich wspólnie doświadczamy.  Sztuka, a teatr w szczególności, wymaga od nas ciągłych pytań o siebie, o świat i o nasze relacje z drugim człowiekiem. Może właśnie dzisiaj jest to nam potrzebne najbardziej. I ja chciałbym poprzez moje doświadczenie teatralne podzielić się z Wami częścią tej mojej drogi, którą nazywam własną tożsamością. /Marek Kościółek/

Program będzie realizowany wg poniższych zagadnień:
1. Jak się zbliżyć ponownie z mądrością własną i innych?
2. Moja mapa wzajemności i możliwości, które chcę odkrywać.
3. Jak być dobrym liderem, animatorem, edukatorem i pedagogiem teatru?
4. Komunikacja w autorskiej metodzie pracy z ludźmi.
5. Naszą siłą i zasobem jest umiejętność pracy zespołowej.
6. Czy organizować, a jeśli tak, to Co, z Kim i dla Kogo?
7. Zabawa środkami teatralnymi jako narzędzie do pracy z grupą.

Prowadzenie: Marek Kościółek
Reżyser, aktor, społecznik, politolog i pedagog. Ukończył Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice, podyplomowe studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Przez ponad dekadę związany był z goleniowskim Teatrem Brama. W 2002 roku założył w Maszewie alternatywny Teatr Krzyk, którym kieruje. Organizuje ogólnopolskie festiwale teatralne oraz współtworzy międzynarodowe akcje społeczno-kulturalne. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od 2002 roku prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i Europie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień na kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwalach oraz otrzymał nagrody w dziedzinie teatru alternatywnego. Występował m.in. na: Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Międzynarodowym Campusie Artystycznym FAMA, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA i Ogólnopolskim Festiwalu „Windowisko”. Jest współtwórcą działań artystycznych realizowanych we współpracy z Fundacją Dobra Wola z Krakowa, Pracownią Alternatywnego Wychowania z Łodzi, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gryficach, a także współtwórcą idei Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej - konsolidacji teatrów alternatywnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. W 2013 roku założył grupę teatralną Ujście w Świnoujściu. Pracuje z nauczycielami, animatorami, edukatorami, lokalnymi liderami, młodzieżą, studentami, wychowankami placówek szkolno-wychowawczych oraz osobami z niepełnosprawnościami. Inicjuje również  projekty profilaktyczne i artystyczne z osobami osadzonymi i uzależnionymi. Obecnie zajmuje się działaniami związanymi z teatrem legislacyjnym.

Zgłoszenie na warsztaty następuje poprzez przesłanie karty zgłoszenia (podpisany skan mailem) lub papierowy oryginał na adres organizatora:
Centrum Kultury i Sztuki – DK Oskard
ul. Aleje 1 Maja 7 A
62-510 Konin
do dnia 18 czerwca  2021 r. i uiszczenie opłaty w tym terminie.
Liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za udział wynosi 450 zł od osoby - obejmuje zakwaterowanie (4 noclegi) i pełne wyżywienie.
Uczestnicy będą zakwaterowani w 3-pokojowych domkach, po dwie osoby w pokoju, ze wspólną łazienką na domek.
Koszty merytoryczne pokrywa Organizator. Dojazd na koszt własny.

Informacji udziela Paulina Pachulska-Wojdak – specjalistka ds. programowych
tel. 63 243 63 50
e-mail: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl
www.ckis.konin.pl
www.facebook.com/ckis.konin

  • Letnie warsztaty teatralne - zgłaszajcie udział

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:warsztaty,   teatr,   dla nauczycieli

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.