Skocz do zawartości
LM.plImprezyKino pod gwiazdami przed KDK

Kino pod gwiazdami przed KDK

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kino pod gwiazdami przed KDK

Gdzie: przed Konińskim Domem Kultury

Kiedy: 2, 9, 16, 23 lipca, godz. 22.00

Wstęp wolny

Piękne letnie wieczory, duży ekran, dobre komedie i świetna atmosfera – jesteśmy pewni, że tak właśnie będzie w lipcu w Kinie pod gwiazdami na placu przed Konińskim Domem Kultury.

KDK zaprasza mieszkańców Konina i okolic do kina plenerowego od kilku lat. Cieszymy się, że koninianie z tej oferty korzystają i widać, że polubili taki sposób spędzania letnich, piątkowych wieczorów.

W tym roku spotkamy się w Kinie pod gwiazdami 2, 9, 16 i 23 lipca na placu przed KDK. Start zawsze o 22.00. Naszym celem jest, by wszyscy świetnie się bawili, trochę pośmiali, dlatego w repertuarze znalazły się komedie: ,,Arab Blues”, ,,Kręcisz mnie”, ,,Jak być dobrą żoną” i ,,Włoskie wakacje”.

,,Arab Blues” 2 lipca

Francuska komedia ,,Arab Blues” opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością i przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze są łatwe. Wychowana we Francji Selma postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że jej zawód i styl życia są nawet dla jej najbliższej rodziny bardzo podejrzane, a kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień.

,,Kręcisz mnie” 9 lipca

Opowieść o odnoszącym sukcesy biznesmenie i niepoprawnym podrywaczu, który poznaje śliczną Julię i postanawia ją uwieść. Przypadek sprawia, że główny bohater Jocelyn zaczyna udawać niepełnosprawnego. Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą po myśli Jocelyna. Do momentu, gdy Julia przedstawia mu swoją starszą siostrę ,,podobnie jak on” poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn zakochuje się we Florence i jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.

,,Jak być dobrą żoną” 16 lipca

Historia Paulette (Juliette Binoche), która wraz z małżonkiem prowadzi prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André, ekscentryczną szwagierką – Gilberte oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse. Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się… wyzwoloną kobietą?

,,Włoskie wakacje” 23 lipca

Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Jednak główni bohaterowie filmu wcale nie zamierzają się zachwycać otoczeniem. Robert (Liam Neeson) wraz z synem przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Wspólne prace idą naprawdę źle, ale zagubionym mężczyznom z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że tu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa. 

Zapraszamy do Kina pod gwiazdami przed KDK! Wstęp wolny.

Kino pod gwiazdami przed KDK
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole