Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15092) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 17oC
Jutropogoda
25 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

"Sztuka nas szuka" - kolejna odsłona z LONGINEM MAJCHRZAKIEM

Dodano: 1.07.2021 12:32

Kiedy: do 25 lipca 2021 r.

Gdzie: wybrane przystanki i autobusy MZK

Projekt „Sztuka nas szuka” jest już realizowany przez CKIS w Koninie oraz Miasto Konin blisko 2 lata. Dzięki niemu mieszkańcy mogą poznawać wspaniałych konińskich twórców.

Prace artystów prezentowane są jako wielkoformatowe wydruki na przystankach. Stanowią rodzaj swoistej galerii sztuki, do której każdy mieszkaniec ma nieograniczony dostęp. Do tej pory można było zobaczyć prace m.in. Tadeusza Topolskiego, Andrzeja Tomaszewskiego, rodziny Drzewieckich, Tomasza Olszewskiego, Ryszarda Fórmanka, Jerzego Sznajdra czy Adama Widełki.

Przyszedł czas na kolejną odsłonę projektu. Na przystankach i w autobusach pojawiły się nastrojowe pastele Longina Majchrzaka.

Obrazy Longina Majchrzaka malowane z biegłością i realistycznym zacięciem, utrzymane są na ogół w ciemnym kolorycie. Zwraca uwagę czystość i subtelność barw, wdzięk i świetlistość przedstawianych krajobrazów oraz niejednoznaczność budowanych nastrojów.

Longin Majchrzak urodził się w 1962 r. Maluje od niespełna 10 lat, ale jego zainteresowania ujawniły się już we wczesnym dzieciństwie - w szkole podstawowej. Po Technikum Górniczym była służba wojskowa, następnie rodzina i praca. W wolnych chwilach wracał do malowania, ale obowiązki zajmowały tyle czasu, że niewiele go zostawało na realizację marzeń.

W 2013 r. odszedł ze służb mundurowych na emeryturę i zaczął rozwijać swoją pasję. Wiele czasu poświęcił na czytanie fachowej literatury, podglądaniu, jak tworzą inni.

W 2016 r. jego pastele przedstawiające kosmiczne pejzaże zostały nagrodzone na Przeglądzie „O Złotą Sztalugę” organizowanym przez CKiS. Jeszcze przez pewien czas te motywy były tematem większości jego prac.

Obecnie natura jest głównym tematem jego obrazów i jak sam mówi „To ona tworzy najpiękniejsze dzieła a ja tylko próbuję nieudolnie przenieść jej wycinek do swoich prac. Fascynuje mnie nieustannie zmieniający się obraz, światło, cień i to wszystko, co dzieje się z kolorami. Bardzo często na moich obrazach pojawiają się moje ukochane góry oraz drzewa, woda i oczywiście barwne spektakle na niebie. Inspiracje do moich obrazów czerpię z tego, co nas otacza, ale to głównie od nastroju zależy, czy staram się wiernie oddać malowany pejzaż, czy też przedstawić jego swobodną interpretację”.

W 2020 r., w czasie pandemii za cykl pejzaży o znaczących tytułach „Świat bez hejtu - Spektakl na niebie”, „Tylko ptaki są naprawdę wolne”, „Cisza…taka moja”, „Nie mów nic” i „O zmierzchu” otrzymał nagrodę główną na Przeglądzie „O Złotą Sztalugę” - za przekonujący suspens artystyczny wykorzystujący możliwości imitowania pastelami rzeczywistości o fotograficznym walorze i pokazanie krajobrazów o niejednoznacznym nastroju.

Jego dotychczasowa twórczość oraz nieustająca potrzeba samodoskonalenia, poszukiwania i rozwoju wskazuje, że niebawem będziemy mogli oglądać nowe prace Longina Majchrzaka, w których pojawią się być może nowe rozwiązania formalne, pogłębiona osobista narracja czy nowa koncepcja pejzażu.

Prace Longina Majchrzaka można oglądać do 25 lipca na następujących przystankach MZK:
ul. Hiacyntowa (Chorzeń)
Zespół Szkół im. M. Kopernika
ul. Dworcowa
ul. Wyszyńskiego
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych  
ul. Grunwaldzka
ul. Szarych Szeregów
ul. Kolska

Polecamy wywiad z artystą:
http://sztukanasszuka.ckis.konin.pl/longin-majchrzak/

  • "Sztuka nas szuka" - kolejna odsłona z LONGINEM MAJCHRZAKIEM
  • "Sztuka nas szuka" - kolejna odsłona z LONGINEM MAJCHRZAKIEM
  • "Sztuka nas szuka" - kolejna odsłona z LONGINEM MAJCHRZAKIEM

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:obrazy,   sztuka nas szuka,   sztuka w mieście

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.