Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyRESTYTUCJE - koncerty

RESTYTUCJE - koncerty

spotkania z artystami i dźwiękiem

Dodano:
RESTYTUCJE - koncerty

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 27-28 marca, g. 19.00

Wstęp wolny

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 27-28 marca, g. 19.00

Wstęp wolny

27 i 28 marca – RESTYTUCJE 2015 – koncerty: experimental // free improvs // ambient // drone music
Miejsce: Galeria CKiS Wieża Ciśnień, g. 19.00

Zapraszamy na trzecią odsłonę spotkań z artystami i dźwiękiem.

Dwa wieczory wypełnimy atmosferą twórczego obcowania z muzyką poszukującą i wykonawcami, których działania są zazwyczaj trudne do jednoznacznej kategoryzacji.

Niemniej jednak możemy liczyć na: niecodzienne instrumentarium, elektroniczne eksperymenty dźwiękowe, swobodną improwizację, wykonania w duchu estetyki usterek, realizacje odwołujące się do nurtu ambient/drone music, autorskie łączenie dźwięku z obrazem podczas koncertów, specyfikę architektury miejsca wystąpień.
Kurator: Marcin Olejniczak.

Program:
27.03, g. 19.00 – koncerty: ZENIAL || HUBERT WIŃCZYK || MONOPIUM || FORRRESTDRONES
28.03, g. 19.00 – koncerty: AB INTRA || BISCLAVERET || GAAP KVLT

27 III 2015

ZENIAL. Sound artist, kurator muzyki elektronicznej, utożsamiany z Sanokiem i Krakowem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Austrii, Rosji, Bułgarii, Niemczech, Holandii, Chinach, Czechach, Rumunii, Izraelu, Kazachstanie, Peru, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Luksemburgu, Szwecji, Japonii, Chorwacji, Belgii, Gruzji, Egipcie, Kanadzie, USA, na Słowacji, Węgrzech, Białorusi, Litwie, Ukrainie i we Francji. Występował w Polsce podczas Festiwali: Audio Art., Unsound, WRO, a także w: Galerii Kordegarda (Warszawa), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń) i wielu innych miejscach. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze muzycznej, jak i wizualnej. Jego działalność oscyluje również wokół interaktywnych instalacji. Poza aktywnością stricte muzyczną, zajmuje się promowaniem polskich twórców w kraju i za granicą, brał czynny udział w organizacji kilku festiwali, jest współtwórcą wydawnictwa Audiotong. Wydaje albumy jako Zenial (kiedyś Palsecam), wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim aktywnie uczestniczy w projekcie Dizzy Kinetics.
www.zenial.pl
www.facebook.com/zeniallo

HUBERT WIŃCZYK. Artysta dźwiękowy, multiinstrumentalista, performer. Tworzy przedsięwzięcie Urinatorium, w którym zbiera i przetwarza audialne odpadki. Razem z Moniką Wińczyk działa w duecie performerskim Monster Hurricane Wihajster. Gra w zespołach: kakofoNIKT, WW Duo, Revue svazu Äeských architektĹŻ. Udźwiękawiał m.in.: spektakl taneczny, słuchowiska, filmy animowane, park. W swojej działalności eksploruje symbolikę przemiany, kierunek góra>dół / dół>góra oraz makrokosmos w mikrokosmosie.
http://soundcloud.com/hubertwinczyk-urinatorium http://soundcloud.com/h_winczyk-phonography
http://vimeo.com/hubertwinczykwww.myspace.com/urinatorium
http://monster-hurricane-wihajster.blogspot.com

MONOPIUM. Projekt muzyczny, który powstał w 2007 roku w Płocku. Trudno określić główny rys stylistyczny działań grupy, gdyż jedną z wytycznych MONOPIUM jest ciągły eksperyment, estetyczne i gatunkowe zmiany oraz brak barier w poszukiwaniu i przetwarzaniu dźwięków. Inspiracji MONOPIUM jest bardzo wiele – z jednej strony: postindustrial, muzyka konkretna, exotica, free jazz, neocabaret - z drugiej strony: filmy noir, surrealizm, dadaizm, field recording, cut-up... MONOPIUM ma na swoim koncie dwa albumy: ,,Mesmerized’’ (Beast of Prey, 2009) i ,,The Goat & Dead Horses’ Circus’’ (Zoharum, 2012). Ostatnie muzyczne poszukiwania MONOPIUM wiążą się z fascynacją muzyką konkretną i improwizowaną. Grupa występuje w składzie: Paulina Owczarek - saksofon, Marcin Olejniczak – preparacje, intuicyjne programowanie, Michał Majcher – preparacje, głos.
www.monopium.bandcamp.com

FORRRESTDRONES. Nowy projekt Roberta Skrzyńskiego (m.in. Micromelancolié, MICROFLVRSCNCE) skupiający się na poszerzaniu formuły opartej o zapętlone struktury uzyskane z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych poprzez preparacje łączące dźwięki mechaniczne z organicznymi i akustycznymi. Zabiegi te stanową próbę włączenia nowych jakości brzmieniowych w wypracowany styl, łączący postindustrialną wrażliwość z szeroko pojmowaną muzyką eksperymentalną. Efektem tego eksperymentu jest muzyka pozbawiona początku i końca, ukazująca trwanie dźwięku i jego medytacyjny potencjał. Oszczędna i zdystansowana, więcej ukrywająca niż odsłaniająca. Nagrania Skrzyńskiego wydawane są na całym świecie w wytwórniach takich jak: Aurora Borealis, BDTA, Black Horizons, Metaphysical Circuits, MonotypeRec, Wounded Knife czy Zoharum. Artysta miał okazję prezentować swoją twórczość na festiwalach: Canti Illuminati, CoCArt, Re:source, Restytucje, Tauron Nowa Muzyka, WRO – Media Art Biennale, Wrocław Industrial Festival.
www.facebook.com/forrrestdrones

28 III 2015

AB INTRA. Projekt Radka Kamińskiego wyrażający się w estetyce ambient/drone. Ideą projektu jest próba odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania niezależnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów. Do tej pory Zoharum opublikowało dwa pełnometrażowe albumy projektu, „Aura Imaginalis” oraz „Supremus”, a także dwupłytowy split z niemieckim projektem 1000SCHOEN.
www.facebook.com/abintra11

BISCLAVERET. Rodzimy reprezentant sceny ambientowej powstał 2000 roku w Gdańsku. Od początku duet Radosław Murawski i Maciej Mehring podąża własną drogą muzyczną. Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilka wydawnictw krajowych i zagranicznych. Uczestniczyli również w wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. Zespół powrócił z nowym krążkiem „Theu Anagnosis”. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, mamy do czynienia z koncept-albumem. W ośmiu kompozycjach muzycy zawarli swoisty traktat mistyczno-filozoficzny, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję poznać za sprawą utworu „An Introduction to Reading God” z 7” splitu z F.T.B.P.D. Za pomocą muzyki i słowa duet kreuje, pozornie odrealniony, oderwany od „tu i teraz”, własny świat dźwięków; proponuje przy tym swoistą wizję Absolutu, widzianego oczami mistyków, szaleńców i myślicieli. Zaprasza do psychodelicznej wędrówki w głąb jaźni, metafizyczną przygodę w krainie muzyki malowanej różnymi barwami, kształtami i historiami. Sny wariata? Nawoływanie uczonego? Doświadczenie pustelnika? To wszystko zlewa się w tyglu wielu kultur niczym wielka magma, lecz tutaj wyłania się z niej krystaliczny, acz niejednorodny obraz… Jaki? Sprawdźcie sami. Album opublikowany w kolaboracji Steinklang Industries i Zoharum.
http://www.facebook.com/bisclaveret

GAAP KVLT. Tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem, sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta „Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane miniCD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy, znanego jako Gaap Kvlt, nosi tytuł „Void”. To dość przewrotna nazwa, zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego, jakim posługuje się twórca. Gaap Kvlt nie lubi bowiem próżni, całą dostępną przestrzeń skrzętnie zapełnia szumem, niskimi, falującymi tonami, wprawiającymi w trans zrytmizowanymi strukturami dźwiękowymi, ciężkimi industrialnymi bitami i budzącymi grozę odgłosami.
https://soundcloud.com/gaapkvlt
http://www.facebook.com/gaapkvlt

na zdjęciach: BISCLAVERET, GAAP KVLT, ZENIAL, MONOPIUM, HUBERT WIŃCZYK

RESTYTUCJE - koncerty
RESTYTUCJE - koncerty
RESTYTUCJE - koncerty
RESTYTUCJE - koncerty
RESTYTUCJE - koncerty
Czytaj więcej na temat:muzyka, koncerty, galeria, dźwięk, artysta
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole