Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKażdy głos jest ważny. Jak wydobyć dźwięk?

Każdy głos jest ważny. Jak wydobyć dźwięk?

Dodano:
Każdy głos jest ważny. Jak wydobyć dźwięk?
warsztaty

W najbliższą środę odbędzie się pierwsze spotkanie z serii warsztatów improwizacji głosem „Głosowanie”.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, które chcą uwolnić prawdziwe brzmienie swojego głosu, wydobyć z siebie dźwięki bez skrępowania, w zgodzie z własnym ciałem. Poprowadzi je Małgorzata Zagajewska-Wójcińska w wyjątkowej przestrzeni Galerii CKiS Wieża Ciśnień.  w Koninie.

Podobne warsztaty miały swoją premierę w 2019 roku, w ramach projektu Konin Miasto Kobiet. Zebrała się wówczas grupa około 20 osób, które wykonały ćwiczenia odprężające ciało, wspierające prawidłowy oddech i emisję głosu, a następnie dzielnie stawiły czoła pomysłom na improwizowanie solo, w spontanicznie utworzonych duetach czy triach, na podstawie tekstów oraz graficznych partytur. Na koniec wszyscy połączyli swoje siły we wspólnej improwizacji, którą pokierowałam dzięki prostemu systemowi gestów.

Wiele osób wtedy pytało, czy warsztaty jeszcze się odbędą. Po kilku latach udało się powrócić do tej formuły i uczynić cykliczne wydarzenie, dzięki stypendium, które inicjatorka otrzymała od marszałka województwa wielkopolskiego. Warsztaty „Głosowanie” odbywać się będą w każdą środę, od 14 września do 30 listopada, w godzinach 18.00-19.30.

- Głos będzie miał kluczowe znaczenie. Jest najbardziej pierwotnym z instrumentów, każdy z nas nosi go w sobie i na co dzień bardzo często nie dbamy o to, jak go używamy, czy jesteśmy rozluźnieni, czy spięci, czy oddychamy, czy mamy prawidłową postawę, by swobodnie go z siebie wydobywać – mówi Gosia Zagajewska. - Bardzo bym chciała stworzyć takie miejsce, gdzie będziemy spotykać się przy wspólnym śpiewie, czuć się dobrze, gdzie czas się na chwilę zatrzyma.

Spotkania są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy już trwają. Szczegóły można znaleźć na FB oraz na stronie ckis.konin.pl.

Gosia Zagajewska jest wokalistką i poetką. Muzycznie kształciła się podczas warsztatów improwizacji prowadzonych przez brytyjskiego saksofonistę, założyciela Warsaw Improvisers Orchestra, Raya Dickaty, które odbywały się w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Ma doświadczenie sceniczne. Wydała albumy z zespołami Szpety, Casting Lots, Amoonnafi, Fantastic Swimmers i Tuleje. Koncertowała w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Współtworzyła efemeryczny, wielokulturowy kolektyw Andakali Goveyu, z którym przygotowała performance "Człowiek podstawowy". Na jednej z muzycznych kompilacji konińskiej Wieży Ciśnień ukazał się utwór Souterrain, który nagrała w duecie z Ksawerym Wójcińskim. Współpracowała z Ksawerym również w ramach jego autorskiej trylogii "Muzyczne DNA mojego domu. Trasa koncertowa do wewnątrz". W przyszłym roku ukaże się debiutancka książka poetycka. Występowała na festiwalach muzycznych (Warszawskie Sanatorium Dźwięku, Fortalicje, Spontaneous Music Festival, ECLAT Festival) oraz literackich (Stacja Literatura, Puls Literatury).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole