Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezy„Mars Express. Świat, który nadejdzie” - cyberpunkowy kryminał roku w Kinie Konesera

„Mars Express. Świat, który nadejdzie” - cyberpunkowy kryminał roku w Kinie Konesera

Dodano:
„Mars Express. Świat, który nadejdzie” - cyberpunkowy kryminał roku w Kinie Konesera

Gdzie: Kino Oskard

Kiedy: 12 lipca, g. 19.30

bilet: 16 zł

„Mars Express. Świat, który nadejdzie” to niezwykle dynamiczny cyberpunkowy kryminał pełen zaskakujących pomysłów wizualnych, którego akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej. Przedstawiona historia rozgrywa się w przyszłości na skolonizowanym Marsie. Ten fantastycznonaukowy animowany obraz Jérémie’ego Périn w autorski sposób rozwija tradycje dystopijnych arcydzieł, takich jak „Blade Runner” czy „Ghost in the Shell”.

W niedalekiej przyszłości prywatna detektywka Aline Ruby i pomagający jej android Carlos Rivera zostają wynajęci przez wpływowego biznesmena, aby wytropić niebezpiecznego hakera. Oboje trafiają na Marsa, gdzie wpadają na trop mrocznej zagadki, korupcji i zaginionej dziewczyny, która być może skrywa tajemnicę dotyczącą przyszłości AI.

Ten łączący animację 2D i 3D, futurystyczny, pełen spektakularnych scen akcji thriller neo-noir ukazuje nam w zaskakujący sposób technologiczne wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Stawia też pytania dotyczące niebezpieczeństw i dylematów związanych ze współistnieniem ludzi u boku maszyn. Co czuje sztuczna inteligencja? Czy na nowej planecie ludzkość ma szansę na świeży start? Czy ludzie zechcą wpuścić do swojego świata androidy? I czy one będą chciały w nim zostać?

Komentarz do filmu przygotował krytyk filmowy Łukasz Maciejewski, po seansie odbędzie się dyskusja.

Projekt jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bilety w kasie Oskardu 16 zł oraz online KUP TUTAJ

Czytaj więcej na temat:CKiS, Kino konesera, film, kino, cyberpunk, animacja
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole