Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyMocna Środa z kinem niezależnym na początek roku - pokaz i spotkanie z Karoliną Porcari

Mocna Środa z kinem niezależnym na początek roku - pokaz i spotkanie z Karoliną Porcari

Dodano:
Mocna Środa z kinem niezależnym na początek roku - pokaz i spotkanie z Karoliną Porcari

Gdzie: Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 25 stycznia, g. 18.00

bilet 5 zł w kasie lub ckis.konin.pl

Po grudniowej przerwie zapraszamy na seanse Środy z kinem niezależnym, które będą nam towarzyszyć – w comiesięcznym cyklu – do maja.

Nowy Rok rozpoczniemy mocnym akcentem, prezentując krótkie metraże ze Studia Munka, które powstały w 2022 r.

Wśród nich utytułowana już na kilku festiwalach „Victoria” z brawurową rolą Katarzyny Figury. Film został uznany za najlepszy krótki metraż ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Naszym gościem będzie reżyserka i aktorka Karolina Porcari, która opowie o kulisach tej produkcji.

W programie:

"VICTORIA" reż. Karolina Porcari

Amelia (Katarzyna Figura), atrakcyjna kobieta w średnim wieku, od wielu lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew. Związek stopniowo popada w rutynę, a przy tym nie daje kobiecie seksualnego spełnienia. Pięćdziesięciolatka nie jest nawet świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania.
Nagrody:
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy – Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok dla najlepszego filmu fabularnego.
Nowogard (Festiwal Filmu – Malarstwa – Muzyki „Lato z Muzami”) Grand Prix za „zwycięstwo w starciu poważnej tematyki z komediową formą, którego efektem jest wielowymiarowy portret polskiej mentalności. Za wielkie małe kino, które bawi i daje nadzieję”.
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Młodego Kina.
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda firmy dr Irena Eris za „najodważniejsze spojrzenie”.

"KOT" reż. Zofia Strzelecka

Krótka opowieść, ale obejmująca ponad 30 lat. Zmieniały się czasy, trendy, imprezy, narkotyki.  Marcin Kot zalicza sukcesy i wpadki w branży narkotykowej, imprezuje, umyka policji, ląduje w więzieniu, podnosi się silniejszy. Jego tropem podąża Zygmunt Pies – niestrudzony, ambitny, ale trochę mało rozgarnięty policjant. Historia cały czas zatacza koło aż do momentu, kiedy Kot odkrywa, że świat zmienił się tak, że nie jest już w stanie w nim już dłużej funkcjonować

Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) - Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych za „pulsującą i żywiołową animację zanurzoną w rozgwieżdżonym mieście”.

"FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA" reż. Jakub Radej

W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam i jego kolega z Internetu mają szczególny plan na transmisję on-line.
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych

"WRÓBEL" reż. Marcin Janos Krawczyk

Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i 12-letnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości i propozycja zagrania epizodu w filmie, stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

bilety w kasie kina oraz online ckis.konin.pl

Mocna Środa z kinem niezależnym na początek roku - pokaz i spotkanie z Karoliną Porcari
Czytaj więcej na temat:środa z kinem niezależnym
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole