Skocz do zawartości
LM.plImprezyMuzyka w ratuszu. Prezydent zaprasza - koncert "Na dwa flety i pianoforte"

Muzyka w ratuszu. Prezydent zaprasza - koncert "Na dwa flety i pianoforte"

Dodano: , Żródło: Urząd Miejski w Koninie
Muzyka w ratuszu. Prezydent zaprasza - koncert "Na dwa flety i pianoforte"

Gdzie: Sala ratuszowa

Kiedy: 23 października, godz. 19.00

Wstęp wolny

Zanosi się na duchową ucztę. Koncert kameralny z cyklu Muzyka w ratuszu. Prezydent zaprasza, zatytułowany ,,Na dwa flety i pianoforte" zabrzmi w sali sesyjnej przy ulicy Wiosny Ludów 1, już 23 października b.r. o godz. 19.00. Usłyszymy muzykę XIX i XX wieku w wykonaniu wybitnych polskich artystów: Agaty Długosz – flet, Łukasza Długosza – flet i Marka Toporowskiego - pianoforte (wczesny fortepian wiedeński)

Program przedstawia się następująco:

Władysław Żeleński - Barcarola na 2 flety i pianoforte

Philippe Gaubert - Divertissement Grec

Fryderyk Chopin – Mazurek op. 33 nr 2

Kazimierz Serocki  - Arrangements  na 2 flety 

Józef Elsner - Rondo alla Krakowiak na pianoforte

Astor Piazzolla - Oblivion na 2 flety i pianoforte

E.Köhler - „Chopiniana” Concert-Duett op. 68

Agata Kielar-Długosz - uznana polska flecistka, propagatorka muzyki polskiej, absolwentka studiów solistycznych w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Monachium, studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Muzycznej w Weimarze oraz Uniwersytetu w Yale w New Haven. Nagrała 16 albumów płytowych.

Marek Toporowski - jest cenionym solistą, klawesynistą, organistą, kameralistą i dyrygentem. Koncertuje również na klawikordzie i historycznych fortepianach. Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Warszawie (organy - Józef Serafin, klawesyn - Leszek Kędracki). Doskonalił swe umiejętności we Francji, Niemczech i Holandii.

Łukasz Długosz - uznany jest przez międzynarodowych krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą.  Absolwent studiów solistycznych w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Monachium oraz studiów mistrzowskich Narodowym, Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu oraz na Uniwersytecie w Yale w USA. Artysta nagrał 48 albumów płytowych zawierających w przeważającej części muzykę polską, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską, za które otrzymał wiele prestiżowych międzynarodowych nagród fonograficznych, w tym nagrodę International Classical Music Award (ICMA).
Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej Łukasz Długosz został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis a w 2019 roku otrzymał od Prezydenta RP tytuł Profesora sztuki.

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetu Miasta Konina.

Muzyka w ratuszu. Prezydent zaprasza - koncert
Przeczytaj również:Warsztaty kuchni żydowskiej
Czytaj więcej na temat:#kultura, #muzykawratuszu, #koncert
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole