Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyOstatnie dni wystawy Agnieszki Jankowskiej "Kadry" | grafika komputerowa

Ostatnie dni wystawy Agnieszki Jankowskiej "Kadry" | grafika komputerowa

Dodano:
Ostatnie dni wystawy Agnieszki Jankowskiej "Kadry" | grafika komputerowa

Gdzie: CKiS ul. Okólna 47a

wystawa dostępna do 2 czerwca (10.00-18.00)

To co istnieje w rzeczywistości i to co zapisane w pamięci złożyło się na powstanie czarno-białych prac będących na pograniczu malarstwa i grafiki. Konińska artystka Agnieszka Jankowska, wykorzystując możliwości grafiki komputerowej, opowiada o mieście – zarówno o architekturze, jak i pejzażu we właściwy dla siebie kreacyjny sposób.

Wystawa KADRY to prace z obszaru Digital Art, czyli sztuki cyfrowej, która umieszczona w szerszej kategorii sztuki nowych mediów, jest definiowana jako każda praktyka twórcza, która wykorzystuje technologię cyfrową jako istotną część procesu artystycznego.
Autorką wystawy jest Agnieszka Jankowska - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyplom otrzymała w pracowni grafiki pod kierunkiem dr. hab. Macieja Guźniczaka.

Uprawia malarstwo sztalugowe, fotografię i grafikę. Zawodowo, od 20 lat, zajmuje się grafiką komputerową. Wykorzystuje komputer jako narzędzie do kreacji. Unika schematycznych rozwiązań, w procesie artystycznym poszukuje nowych tematów, wykazuje niezwykłą wrażliwość oraz umiejętności: interpretacji i myślenia syntetycznego oraz obserwacji, postrzegania i analizowania.

Prezentowana kolekcja składa się z wielu czarno-białych kompozycji graficznych, odnoszących się zarówno do miejsc, które realnie istnieją, jak i tych będących formą zapisu obrazów, które autorka odnajduje w przestrzeni własnej wyobraźni.
W poszukiwaniu plastycznego zapisu i interpretacji powstały prace na pograniczu grafiki i malarstwa. Opowiadają o mieście z całym bogactwem dotyczących go elementów architektonicznych czy pejzażowych, o przestrzeni czy przestrzeniach, które jako bliskie autorce zapisały się w jej pamięci. To pocięte wspomnienia złożone z rozciągniętych w czasie zapamiętanych fragmentów, tworzone przez wyobraźnię na nowo. Poszczególne obrazy obserwowanej rzeczywistości i projekcje przeżytych scen, nakładają się na siebie i przenikają. Formy blokowisk czy pejzaży poddawane są dekonstrukcji. Przefiltrowane przez zacierające się wspomnienia rzeczywiste obrazy ulegają destrukcji. W ten sposób autorka wyraża własny sposób postrzegania miasta.

Agnieszka Jankowska w 2015 roku otrzymała nagrodę Ericha Lütkenhausa w XV Konkursie Sztuk Plastycznych Ars Universitatis za prace graficzne „Kody przestrzeni”. W 2022 roku została wyróżniona medalem Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe.

Wystawa czynna do 2 czerwca od poniedziałku do piątku: 10.00-18.00.

Ostatnie dni wystawy Agnieszki Jankowskiej
Czytaj więcej na temat:CKiS, wystawa , grafika komputerowa
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole