Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyPrzygotujcie szopki, jasełka i zaśpiewajcie kolędy - weź udział w Przeglądzie ANIOŁY

Przygotujcie szopki, jasełka i zaśpiewajcie kolędy - weź udział w Przeglądzie ANIOŁY

Dodano:
Przygotujcie szopki, jasełka i zaśpiewajcie kolędy - weź udział w Przeglądzie ANIOŁY

zgłoszenia w konkursie kolęd (do 31.12.22) i jasełek (do 15.12.22) e-mailowo

szopki należy dostarczyć do Klasztoru oo. Franciszkanów (15.12.22 w godzinach 14.00-16.00)

Wszystkim zainteresowanym kultywowaniem tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia polecamy udział w 26. edycji Przeglądu ANIOŁY.
To interdyscyplinarne wydarzenie ma już ponaddwudziestoletnią tradycję. Przez ponad dwie dekady zarówno mali, jak i duzi mogli pokazać talent plastyczny, konstruując szopki, uaktywnić się aktorsko, występując podczas jasełek, a muzyczne i wokalne umiejętności zaprezentować podczas śpiewania kolęd.

W tym roku również zachęcamy zespoły teatralne, muzyczne, zespoły parafialne, szkolne, schole, chóry, rodziny oraz twórców indywidualnych do wzięcia udziału w 3 konkursach:

- konkursie szopek bożonarodzeniowych - szopkę i wypełnioną kartę zgłoszenia należy dostarczyć 15 grudnia 2022 r., w godz. 14.00-16.00, do Klasztoru oo. Franciszkanów (ul. Reformacka 2).
Elementy szopki (zarówno konstrukcja, jak i figurki) muszą być wykonane własnoręcznie. Szopki można budować indywidualnie lub grupowo. Zaskoczcie nas swoją kreatywnością po raz kolejny! Ze zgłoszonych prac powstanie oczywiście wystawa, którą będzie można oglądać prawie do końca stycznia 2023 r.

- przedstawień jasełkowych – czytelny skan (lub zdjęcie) karty zgłoszenia należy przesłać do 15 grudnia 2022 r., na adres e-mailowy podany w regulaminie.
Zespoły przygotowują spektakle trwające do 20 minut. Organizatorzy dopuszczają współczesne wersje przedstawień. Nie zastanawiajcie się długo i pokażcie nam swoje teatralne talenty! Konkurs odbędzie się 5 stycznia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim.

- śpiewania kolęd – czytelny skan (lub zdjęcie) karty należy przesłać do 31 grudnia 2022 r., na adres e-mailowy podany w regulaminie.
Trudno wyobrazić sobie okres świąt Bożego Narodzenia bez wspólnego muzykowania. Tym bardziej liczymy na Wasz udział. W przygotowanym programie muszą znaleźć się dwa utwory o tematyce bożonarodzeniowej, w tym co najmniej jeden musi być tradycyjną kolędą. Utwory mogą być wykonane instrumentalnie, a capella lub z towarzyszeniem instrumentalnym bądź z półplaybackiem. Konkurs odbędzie się 12 stycznia 2023 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Kleczewie.

Ważne informacje o udziale i opłatach oraz karty zgłoszenia na stronie: www.ckis.konin.pl

Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Klasztor oo. Franciszkanów w Koninie, Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Kleczewie.

Przygotujcie szopki, jasełka i zaśpiewajcie kolędy - weż udział w Przeglądzie ANIOŁY
Czytaj więcej na temat:Przegląd Anioły , szopki, kolędy, jasełka
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole