Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Rubinowe gody” wesprą leczenie 6-letniego Dzielnego Wojownika

„Rubinowe gody” wesprą leczenie 6-letniego Dzielnego Wojownika

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Rubinowe gody” wesprą leczenie 6-letniego Dzielnego Wojownika
teatr

Znani, serialowi aktorzy wystąpią na scenie konińskiego „Oskardu”. A wszystko to w szczytnym celu. Dochód ze sprzedaży biletów na spektakl „Rubinowe gody” zostanie przeznaczony na leczenie 6-letniego Kuby z gm. Ślesin.

„Rubinowe gody” to komedia opowiadająca o małżeństwie, które w swoją 40. rocznicę ślubu po raz pierwszy wyjeżdża do luksusowego hotelu. I byłby to z pewnością miły wyjazd, gdyby nie zbyt wysublimowane menu, wścibski kelner i… tajemniczy gość spod łóżka. Czy spokojny weekend pary z prowincji może zmienić się w aferę na szczytach władzy? Spektakl cieszy się ogromną popularnością i od 3 lat (z przerwą związaną z pandemią) grana jest na scenach w całej Polsce. W obsadzie występują wymiennie m.in. Dorota Nowakowska (znana z roli Celiny Hadziukowej z serialu „Ranczo”), a także Andrzej Beya-Zaborski (komendant policji z trylogii „U Pana Boga..”), Tadeusz Chudecki („Klan”, „M jak miłość”) czy Maria Ciunelis („Dzień świra”, „7 uczuć”). Autorem scenariusza i reżyserem komedii jest Krzysztof Kędziora, na co dzień dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, a producentką jego żona, Kamila.

- Spektakl w Koninie jest dla nas bardzo ważny, nie tylko dlatego, że wracamy z nim w rodzinne strony. Już wcześniej jako teatr wspieraliśmy akcje charytatywne, ale tym razem cały dochód przeznaczymy na leczenie Kubusia, który jest kolegą naszej córki z przedszkola. W ciągu zaledwie sześciu lat życia, przeszedł on wiele skomplikowanych operacji, a potrzebne jest dalsze, intensywne leczenie. Bardzo chcieliśmy pomóc jemu i jego rodzicom, a że na co dzień zajmujemy się właśnie teatrem stwierdziliśmy, że taka forma będzie najtrafniejsza. Widzowie, kupując bilet, oglądając spektakl i, mamy nadzieję, świetnie się bawiąc, wesprą jednocześnie tego Dzielnego Wojownika w jego walce o zdrowie – mówi Kamila Kędziora.

Spektakl w CKiS „Oskard” odbędzie się 30 maja o godz. 19:00. Bilety dostępne są w serwisie KupBilecik.pl (link TUTAJ).

„Rubinowe gody” wesprą leczenie 6-letniego Dzielnego Wojownika
„Rubinowe gody” wesprą leczenie 6-letniego Dzielnego Wojownika
Przeczytaj również:Spektakl ,,Rubinowe gody" w KDK
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole