Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plImprezy"Senior w podróży" - spotkanie z Elżbietą Dzikowską

"Senior w podróży" - spotkanie z Elżbietą Dzikowską

Dodano:
"Senior w podróży" - spotkanie z Elżbietą Dzikowską

Gdzie: CKiS DK Oskard w Koninie

Kiedy: 14 maja, g. 16.00

bezpłatne wejściówki do odbioru w Oskardzie i Spółdzielni Mieszkaniowej ZATORZE

Jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek. Kobieta, która przemierzała świat, zanim stało się to modne. Od lat fotografuje ludzi, miejsca, zabytki i pejzaże. Gościem spotkania realizowanego w ramach projektu „Senior w podróży” będzie Elżbieta Dzikowska – historyk sztuki, sinolog, autorka książek, przewodników i albumów fotografii.

Znana jest szerszej publiczności jako reżyserka i operatorka filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Któż z nas nie wspomina z sentymentem i nostalgią popularnego programu podróżniczego „Pieprz i wanilia”, który realizowała razem z Tony’m Halikiem? Po śmierci partnera zajęła się popularyzacją ciekawych miejsc w Polsce w cyklu programów „Groch i kapusta”. Z jej inicjatywy powstało Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu oraz  pomnik Ernesta Malinowskiego na przełęczy Ticlio w Peru.

Opowieści legendarnej podróżniczki będziemy mogli posłuchać już w sobotę 14 maja o g. 16:00 w CKiS-DK Oskard. Elżbieta Dzikowska podczas spotkania opowie o swoich niezwykłych wyprawach, a także pokaże zdjęcia podczas nich wykonane. Wydarzenie jest częścią projektu „Senior w podróży”, ale zapraszamy na nie wszystkich, którzy kochają podróże – bez względu na wiek.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Domu Kultury Oskard, a także w Spółdzielni Mieszkaniowej „ZATORZE” (ul. Noskowskiego 1A).

Organizatorami spotkania są: Stowarzyszenie Aktywne Zatorze, Miasto Konin oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Zadanie publiczne „Senior w podróży” finansowane jest z budżetu Miasta Konina.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole