Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyŚroda z kinem niezależnym: „Etiuda & Anima” vol. 2

Środa z kinem niezależnym: „Etiuda & Anima” vol. 2

Dodano:
Środa z kinem niezależnym: „Etiuda & Anima” vol. 2

Gdzie: Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 30 listopada, g. 18.00

bilet: 5 zł

Ostatni w tym roku wieczór z kinem niezależnym będzie kontynuacją październikowego seansu.

Czeka nas kolejna porcja krótkiego, acz bardzo treściwego kina z ostatniej 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima.

Dziś festiwal to marka budowana przez blisko 3 dekady, stanowiąca przegląd najciekawszych krótkometrażowych propozycji z obszaru fabuły, dokumentu i animacji. Jego założeniem jest konfrontacja osiągnięć studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata z dorobkiem twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Centralnym, corocznym punktem imprezy są dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne – Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji – Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky’ego dla najlepszej animowanej, studenckiej etiudy festiwalu. Rokrocznie wręczana jest też nagroda Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem czynnego, odnoszącego artystyczne sukcesy twórcy.

W programie:

HAEBERLI – Plebiscyt publiczności
reż. Moritz Mueller-Preisser, Hochschule für Fernsehen und Film München, Niemcy 2020, 29’26”

Adolf Haeberli nie sprząta domu od czasu śmierci matki. Lubi porządek, ale musi skupić się na tym, co naprawdę ważne: codziennie pisze niezliczone ilości listów na swojej brzęczącej maszynie.

THE STORK / BOCIAN – Brązowy Jabberwocky
reż. Lucija Mrzljak, Morten Tšinakov, Estonia 2020, 15’51”

Przy papierosie na balkonie obywatel Bocian przeżywa chwilę olśnienia: zdaje sobie sprawę, że jest nie tyle osobą, co ptakiem. W tym samym czasie Mężczyzna i Kobieta jedzą obiad. Gdy kukułka wyskakuje z zegara, mężczyzna w pośpiechu opuszcza mieszkanie. Kobieta i Bocian spotykają się…

AFFAIRS OF THE ART / KWESTIA SMAKU – Grand Prix – Złoty Jabberwocky, Plebiscyt publiczności
reż. Joanna Quinn, Kanada 2021, 16’

Jak wiele obsesji może mieć jedna rodzina? W Kwestii smaku Joanny Quinn i Lesa Millsa ponownie spotykamy Beryl, która wyjawia swoją obsesję rysowania, ale też ujawnia liczne uzależnienia pozostałych członków swojej ekscentrycznej rodziny, takie jak: marynowanie, zbieranie gwintów czy wypychanie zwierząt.

LAND OF GLORY / KRAINA CHWAŁY – Wyróżnienie FICC:
reż. Borbála Nagy, Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, Niemcy 2020, 27’03”

Wizyta premiera w jednej ze zwykłych węgierskich szkół powoduje chaos. Uczennica Márti staje przed moralnym dylematem.

JEAN – Wyróżnienie
reż. Marion Auvin, Francja 2020, 13’29”

Jean, znany choć nonszalancki aktor, przyjeżdża na plan filmowy gładko ogolony, mimo że reżyser prosił go o pozostawienie czterodniowego zarostu. Ten niewinny gest jest katastrofą dla ekipy, a dla Jeana okolicznością, by wreszcie zwrócić uwagę na otaczający go świat.

Łącznie: 103’

bilet: 5 zł w kasie kina lub online

Środa z kinem niezależnym: „Etiuda & Anima” vol. 2
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole