Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTeatr Polska 2022: TYRAN

Teatr Polska 2022: TYRAN

Dodano:
Teatr Polska 2022: TYRAN

Gdzie: CKiS–DK Oskard
Kiedy: 25 listopada, godz. 19:00 
bilety 20 zł

 

Obchodzona w tym roku setna rocznica premiery filmu „Nosferatu – symfonia grozy” w reżyserii F.W. Murnaua stała się dla twórców pretekstem do twórczego wykorzystania postaci wampira – Nosferatu i zbadania zjawiska tyranii we współczesnym teatrze.

Punktem wyjścia do pracy nad „Tyranem” jest problem wykorzystywania innych ludzi do własnych celów, żerowania na ich energii i pomysłach. Twórcy pragną obśmiać zależności, które istnieją nie tylko w teatrze, ale w każdym zamkniętym światku.
Postać Nosferatu będzie w przedstawieniu symbolem tyrana-reżysera, wysysającego z aktorów ich twórczą energię. Wampiryzm zostanie tutaj ujęty w kontekście wspólnoty pewnego pragnienia: pragnienia przekraczania własnej śmiertelności, pragnienia posiadania władzy, brania od innych garściami i nierozliczania się z tego.
Przedstawienie koresponduje również z estetyką kina ekspresjonistycznego, zarówno światła, jak i ruch podkreślają silne inspiracje ekspresjonizmem.
„Warto się na ‘Tyrana’ wybrać. Zostaje w systemie nerwowym” (Dagmara Chojnacka, radioram.pl)

Na spektakl „Tyran” Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zapraszamy w ramach projektu Teatr Polska. 

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego
Czas trwania: 75 min.
Grupa wiekowa: młodzież i dorośli
Bilety w cenie 20 zł do kupienia online i w kasie CKiS-DK Oskard

 

Teatr Polska 2022: TYRAN
Teatr Polska 2022: TYRAN
Teatr Polska 2022: TYRAN
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole