Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTEATR POLSKA: "Kafka: [tekst urywa się]"

TEATR POLSKA: "Kafka: [tekst urywa się]"

Dodano:
TEATR POLSKA: "Kafka: [tekst urywa się]"

Gdzie: CKiS DK Oskard

Kiedy: 29 września, g. 19.00

bilet: 20 zł

Teatr pełen emocji i niezapomnianych wrażeń znów w Koninie! Jesień w Centrum Kultury i Sztuki zapowiada się bardzo ekscytująco i jeśli kochacie dobre spektakle, rezerwujcie już czas i bilety (tylko 20 zł)!
Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć od września do listopada siedem przedstawień i co zawsze cieszy - wśród nich znajdą się opowieści dedykowane zarówno dorosłym, młodzieży, jak i dzieciom!
Mamy też niespodziankę z okazji 15. urodzin Teatru Polska. Jeśli kupisz bilet na jeden ze spektakli w ramach projektu Teatr Polska w CKiS w Koninie, otrzymasz bezpłatną wejściówkę na spektakl „Kaspar”! UWAGA! Liczba wejściówek jest ograniczona! Można je odebrać w kasie CKiS-DK Oskard. Jeśli kupiłeś/kupiłaś bilet przez Internet i chcesz odebrać wejściówkę, pokaż zakupiony bilet online w kasie.

O spektaklu Kafka: [tekst urywa się]

Jakiego Kafki dziś potrzebujemy? Być może takiego, który leżąc pod gruzami, wolną ręką zapisuje, co pod nimi widzi. Bo widzi inaczej i więcej od innych. „Jest przecież tym – czytamy w Dziennikach – który umarł za życia i który właściwie pozostał przy życiu”. W jego obserwacjach znajdziemy z jednej strony poczucie zagubienia kogoś, kto stracił swój kompas. Z drugiej – nie dającą się stłumić wesołość człowieka, który wie, że nie ma już nic do stracenia.
Ale jest tam coś jeszcze, w tych zapiskach spod gruzów: brak definitywnych zakończeń. Twórcy spektaklu uznali ten brak nie za porażkę, lecz szansę. Zwrot „[tekst urywa się]” zaprasza przecież także do tego, by pod gruzami rozpadającego się świata dostrzegać ślady małej, niedorzecznej nadziei.

Spektakl składa się z poruszających, mniej znanych tekstów Franza Kafki, którego setna rocznica śmierci przypada w 2024 roku.

RECENZJE

„Ósemki z fragmentów tekstów Kafki budują przejmującą, głęboką narrację, niepokojącą i mroczną, z której niepostrzeżenie wymyka się groteska budząca śmiech, trudny, ale jednak śmiech”.
Danuta Książkiewicz-Bartkowiak „Dotrzeć tam, gdzie można się ogrzać”, poznan.pl

„ Kafka: [tekst urywa się] to nastrojowy – mroczny, ale też znaczony ciepłą autoironią – spektakl, którego protagonistą jest bolesna pamięć, powracająca z zaświatów i krążąca na skraju świadomości jako (nie zawsze czytelne, a nawet nie zawsze artykułowane) słowa”.
Piotr Dobrowolski, „Post mortem”, teatralny.pl

Reżyseria: Janusz Stolarski, Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki
Teatr Ósmego Dnia

INFORMACJE
czas trwania: 1h
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Tomasz Ryszczyński
muzyka: Sebastian Dembski
data premiery: 16 grudnia 2022
miejsce premiery: Teatr Ósmego Dnia, Poznań

OBSADA
Adam Borowski
Tadeusz Janiszewski
Marcin Kęszycki
Janusz Stolarski
Antonina i Felicja Stolarskie

INNI REALIZATORZY
Muzyka: Sebastian Dembski
Video: Tomasz Jarosz
Scenografia: Tomasz Ryszczyński
Kostiumy: Ewa Tetlak
Konsultacje literackie: Łukasz Musiał
Światło: Arkadiusz Kuczyński

Bilet 20 zł w kasie Oskardu lub TUTAJ

O pozostałych spektaklach przeczytacie tutaj: https://www.ckis.konin.pl/teatr-polska-2023/

29.09.2023 g. 19.00 | CKiS-DK Oskard

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

TEATR POLSKA:
TEATR POLSKA:
Czytaj więcej na temat:CKiS, Teatr Polska , spektakl
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole