Skocz do zawartości
LM.plImprezyTu płynie JAZZ- Mika Urbaniak & Victor Davies

Tu płynie JAZZ- Mika Urbaniak & Victor Davies

Dodano:
Tu płynie JAZZ- Mika Urbaniak & Victor Davies
#kdk#tuplynieJAZZ#mika&victor

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 15 października 2021, godz. 20:00

Cena biletu: 65 zł

 

„Art Pop” to tytuł najnowszego projektu Miki i Victora. Muzycy przygotowali 12 niesamowitych coverów w zaskakujących aranżacjach. Mika i Victor genialnie łączą różne style muzyczne (pop, elektronika, rap, RnB) i tworzą nową, absolutnie wyjątkową jakość muzyczną. Art. Pop to energetyczny, niezwykle barwny i inteligentny projekt. Taki sam jak jego twórcy. Zostawiaja trwały ślad w głowie i chce się więcej, i więcej…”

Mika Urbaniak
Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od 13. roku życia. Skomponowała swój pierwszy utwór w wieku 11 lat i od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwoje legendarnych artystów, ikony jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka, pionierów fusion jazz, rosła w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były jej głównymi kierunkami muzycznymi, chociaż ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować z  różnymi stylami. ,,Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia" - mówi Mika. Unikalny, pełen melancholii timbre głosu Miki, hipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, porywający i osobisty, poetycki styl  rapowy, dodaje także innego wymiaru jej ekspresyjnemu stylowi.
Od lat koncertuje na całym świecie i występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy'm Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album "Closer" zdobył prestiżową nagrodę Frederyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem, przy tworzeniu albumu ,,Follow You" który otrzymał nagrodę Best Pop Album i ,,Once in a Lifetime", inspirowany muzyką jazzową. Albumy te zyskały duże uznanie.
Obecny projekt Art Pop jest to duet Miki Urbaniak z Victorem Daviesemz coverami z lat 80 i 90 w świeżym, nowym brzmieniu.
w w w . m i k a u r b a n i a k . c o . u k
 
Victor Davis
Londyńczyk o afrykańskich korzeniach. Wyjątkowo utalentowany i wszechstronny artysta – muzyk, kompozytor, aranżer, malarz. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje - Magazyn „Q” napisał, że ​„utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom". Kolejny album „Hoxton
Popstars” był numerem jeden w Japonii, a utwór ,,Fire" z tego albumu, utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci album „Hear the Sound” nagrał z nominowaną
do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki.
Dużo podróżował – ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma
znakomitymi artystami na całym świecie: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubass, Urszula Dudziak i inni. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: "Follow You" i "Once in a Lifetime" (wyd. Sony Music), które zostały niezwykle wysoko ocenione przez krytyków zdobywając liczne nagrody (m.in. Best Album Pop). Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach - tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem. O sztuce mówi: ,,Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia. Sztuka jest sztuką, bez względu na to, czy maluję, tworzę muzykę, film, czy klip. Używam tylko różnych mediów, w drodze do tego samego celu"..
F a c e b o o k V i c t o r a :
https://www.facebook.com/Victor-Davies-173104853189

Tu płynie JAZZ- Mika Urbaniak & Victor Davies
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole