Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTwoją przestrzeń dialogu. Do Konina wraca Żywa Biblioteka

Twoją przestrzeń dialogu. Do Konina wraca Żywa Biblioteka

Dodano: , Żródło: LM.pl
Twoją przestrzeń dialogu. Do Konina wraca Żywa Biblioteka
łamią stereotypy

Żydówka, niepełnosprawny sportowiec, aktywistka społeczna, joginka, seniorka i pastor. Między innymi oni znajdą się w katalogu Żywych Książek, które będzie można „wypożyczyć” w najbliższą sobotę w Koninie.

Żywa Biblioteka to ogólnoświatowy projekt, który ma charakter antydyskryminacyjny i równościowy. Pokazuje, że ludzi, tak jak książek, nie powinno się oceniać po okładce. Natomiast spotkanie z Żywą Książką pozwala walczyć ze stereotypami i budować porozumienie.

– Będzie około 12 – 13 Żywych Książek, w tym również książka, do której po prostu będzie można przyjść i się wygadać – mówi Anna Klechniowska, jedna z organizatorek akcji.

– Każdy czytelnik może wypożyczyć Żywą Książkę na półgodzinną rozmowę, oczywiście czas może być wydłużony lub skrócony – w zależności od potrzeb obu stron. Wiemy, że spotkania te są ważne zarówno dla Żywych Książek jak i dla naszych czytelników – podkreśla Monika Marciniak ze Zmieniamy Konin, współorganizatora akcji.

W Koninie do tej pory odbyły się trzy edycje tego wydarzenia. Ostatnia 5 lat temu. Teraz Żywa Biblioteka wraca w nowej odsłonie i zaprasza w najbliższą sobotę, 19 listopada od godz. 10:00 do 14:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej. Tego dnia będzie można też przyłączyć się do Dnia Dawcy Szpiku. W książnicy czekać będą pakiety rejestracyjne, którymi zajmować się będą wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Podczas wydarzenia nie zabraknie też wolontariuszy z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole