Skocz do zawartości
LM.plKino"Na pełny etat" ☛Kino przy Okólnej!

"Na pełny etat" ☛Kino przy Okólnej!

Julie (Laure Calamy) dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli.

Dodano: , Żródło: DK Oskard
napisy
KINO KAMERALNE UL. OKÓLNA
Francja, Polska premiera 25 listopada 2022
Eric Gravel
Laure Calamy, Anne Suarez, Geneviève Mnich, Nolan Arizmendi i inni.
85 min.
dramat, obyczajowy
"Na pełny etat" ☛Kino przy Okólnej!

Na pełny etat to przejmująco prawdziwa opowieść o życiu w czasach kryzysu. Zniuansowany portret silnej kobiety staje się tym samym uniwersalną historią o życiu pod ciągłą presją i ciemnych stronach kapitalizmu. W głównej roli wystąpiła gwiazda francuskiego kina, laureatka Cezara, Laure Calamy.

Uznany za najlepszego reżysera konkursu „Horyzonty” ubiegłorocznego weneckiego festiwalu Éric Gravel, w bardzo realistyczny sposób opowiada o dobrze znanych nam dzisiaj problemach – niepewności jutra, niestabilnym rynku pracy, społecznych niepokojach, braku bezpieczeństwa socjalnego.

Julie (Laure Calamy) dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku.

Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć. KUP BILET

Przeczytaj również:Pan Zabawka
Czytaj więcej na temat:na pełen etat, CKiS DK Oskard
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole