Skocz do zawartości
LM.plSportAdam Topolski trenerem Słupczanki Słupca

Adam Topolski trenerem Słupczanki Słupca

Dodano:
Adam Topolski trenerem Słupczanki Słupca
IV liga

Jak poinformowała Słupczanka Słupca na swoim profilu na portalu społecznościowym, od pierwszego lutego jej nowym trenerem zostanie Adam Topolski.

Adam Topolski to postać bardzo dobrze znana nie tylko w lokalnym środowisku piłkarskim i trenerskim. Jako zawodnik przez 10 sezonów występował w Legii Warszawa rozgrywając dla klubu z ulicy Łazienkowskiej 288 meczów (23 bramki). W 2016 roku został wybrany przez kibiców Legii do najlepszej jedenastki na 100-lecie klubu. Z klubem z Warszawy Adam Topolski trzykrotnie zdobył Puchar Polski. Swoją karierę piłkarską kontynuował w Stanach Zjednoczonych reprezentując futsalowe Pittsburgh Spirit i Los Angeles Lazers.

Swą bogatą karierę piłkarską zaczynał w miejscowości, w której się urodził – w Witkowie. Stamtąd na chwilę trafił do Warty Poznań, po czym przez kilka lat reprezentował barwy Górnika Konin.

Jego pierwszym wyzwaniem trenerskim była Pogoń (dzisiejsze SKP) Słupca. Następnie podjął się pracy w Górniku Konin, a potem był szkoleniowcem wielu polskich zespołów, jak choćby Zagłębia Lubin, Lecha Poznań, czy ŁKS-u Łódź. Od 2018 roku z krótką przerwą pracował w Błękitnych Stargard (spadek do III ligi w sezonie 2020/21).

Umowa zawiera opcję przedłużenia. Słupczanka zajmuje szóste miejsce (na osiem drużyn) w IV lidze (piąty poziom rozgrywek), grupa wielkopolska. Od 26 listopada kobieca drużyna ze Słupcy nie ma trenera, po tym jak swoje obowiązki przestała pełnić Paulina Tylak.

Biorąc pod uwagę wszystkich szkoleniowców ze wszystkich poziomów rozgrywkowych piłki nożnej kobiet w Polsce, Adam Topolski to najbardziej utytułowany trener pochdzący z futbolu męskiego, który będzie pracować z drużyną żeńską.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole