Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportAlergia – jak zapobiec łzawieniu oczu?

Alergia – jak zapobiec łzawieniu oczu?

Materiał promocyjny

Dodano:
Alergia – jak zapobiec łzawieniu oczu?
Materiał promocyjny

Alergie, niezależnie od ich rodzaju, mogą powodować szereg dokuczliwych objawów. Często pojawia się np. zaczerwienienie i łzawienie oczu, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Po jakie środki sięgnąć, by przynieść sobie ulgę?

Wszelkiego rodzaju alergie to przypadłość, z którą zmaga się coraz więcej osób. Zamiast skupiać się na codziennych sprawach, muszą walczyć z alergią, która szczególnie daje o sobie znać wiosną. Pyłki roślin w tym okresie mogą powodować wiosenne zapalenie spojówek. Dolegliwość ta objawia się kłopotliwym łzawieniem oczu, szczypaniem w tych okolicach, zaczerwienieniem, a często do tego dochodzi katar sienny. Alergik czuje wyraźny dyskomfort i przez takie objawy rozprasza się i szuka ulgi. Jednym z miejscowych środków, które potrafią szybko pomóc alergikowi, są krople do oczu. Takie krople oczyszczające pozwolą na wypłukanie alergenów z oka, a tym samym źródło problemu zostaje chwilowo zlikwidowane. Największa zaleta kropli to natychmiastowe działanie.

Krople do oczu na alergię - jak działają?

Krople do oczu na alergię działają miejscowo. Często obkurczają naczynia krwionośne i zmniejszają obrzęk. Niektóre tego typu preparaty zawierają ektoinę, która chroni komórki oka. Dostępne są także środku typu sztuczne łzy, których głównym zadaniem jest nawilżenie oka i wypłukiwanie alergenów. Te ostatnie będą pomocne, gdy alergia nie jest tak nasilona, a także w przypadku długiej pracy przy komputerze. Z kolei krople przeciwalergiczne wykazują działanie przeciwhistaminowe. Dobór kropli na alergię jest niezwykle ważny, bo może zapewnić szybki komfort. Bardzo często krople do oczu na alergię, dostępne bez recepty, dają bardzo dobre rezultaty. 

Alergeny są szkodliwe dla oczu. Co można zrobić?

Warto dodać, że alergeny potrafią być wszędzie i są to cząsteczki roślinne, zwierzęce i inne związki chemiczne. Uczulające mogą być pyłki drzew, traw, zbóż, ale także sierść zwierząt i roztocza, wybrane leki i kosmetyki. Dobre krople przeciwalergiczne szybko łagodzą negatywny wpływ alergenów na nasz organizm. Przede wszystkim łagodzą objawy uczulenia. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku silnych reakcji konieczna będzie konsultacja z lekarzem - zwiększona ilość wydzieliny z oczu może wymagać zastosowania kropli z antybiotykiem, a te mogą być przepisane wyłącznie przez specjalistę. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole