LM.plSportAwans SMS-u Ślesin, Polonia Golina w barażach, Górnik został z niczym

Awans SMS-u Ślesin, Polonia Golina w barażach, Górnik został z niczym

V liga

W ostatniej kolejce V ligi w tym sezonie nie było żadnej niespodzianki. To spowodowało, że awans wywalczył SMS Ślesin, Polonia Golina zajęła drugie miejsce, a największy niedosyt (z perspektywy całego sezonu) może czuć Górnik Konin.

Biało-niebiescy przewodzili tabeli po rundzie jesiennej i mieli wszystko w swoich rękach. Wszystko wskazuje na to, że obrona miejsca premiowanego awansem do IV ligi została zaprzepaszczona w przerwie zimowej. Wąska kadra, która co chwilę osłabiana była kontuzjami nie dała rady udźwignąć presji związanej z ciągłym wygrywaniem. Bo tu nie chodzi nawet o wyjazdową porażkę z Kłosem Zaniemyśl czy domowy remis z Avią Kamionki. W Górniku momentami nie miał kto grać, co odbiło się na wynikach.

Zupełnie inaczej poradzili sobie z tym w Ślesinie i Golinie. Skicioki po jesieni zajmowały trzecie miejsce i są największymi wygranymi rundy rewanżowej. Zimą w Ślesinie zmieniło się praktycznie wszystko: trener (Przemysława Pawlaka zastąpił Łukasz Bandosz), połowa składu, SMS nie otrzymał dotacji z miasta. A mimo to potrafił sobie z tym poradzić.

Podobną drogę (choć bez takich turbulencji) przeszła Polonia Golina. „Wieczysta spod Konina”, jak przez niektórych jest nazywana drużyna prowadzona przez Przemysława Skibiszewskiego, przeszła rewolucję kadrową, pozostawiając przy tym trzon: Adama Iwińskiego, Łukasza Pietrzaka, Orlande Kpassę, Macieja Adamczewskiego, Jakuba Ciesielskiego czy Bartosza Andrzejewskiego. W nagrodę zagra w barażach. Pierwszym rywalem będzie Zamek Gołańcz. Mecz odbędzie się w środę, 26 czerwca o godz. 18.00 na stadionie w Golinie. W przypadku wygranej Polonia powalczy ze zwycięzcą starcia Polonia 1908 Marcinki Kępno – Zawisza Łęka Opatowska.

Teraz krótko o tym, co działo się dzisiaj. W meczu Polonusa Kazimierz Biskupi z Górnikiem Konin długo zanosiło się na niespodziankę. W pierwszej połowie blisko powodzenia byli Wojciech Słowiński i Maciej Rojewski. Pierwszy z nich przegrał dwa pojedynki z Jakubem Jaskulskim, a drugi mocno, ale i niecelnie uderzył ponad poprzeczką.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 69. minuty. Wówczas Rafał Iwiński po asyście Huberta Półrolniczaka otworzył wynik spotkania. Biało-niebiescy zdobyli jeszcze dwa. W końcówce trafił Damian Siek, a w doliczonym czasie Maciej Rojewski.

Zwycięstwo oprócz nadziei na potknięcie się któregoś z ligowych rywali nic Górnikowi nie dało. Polonia Golina rozbiła APR Poznań aż 9:1, a SMS Ślesin rozprawił się z Polonią II Środa Wlkp. 4:0.

W innych spotkaniach Olimpia Koło wygrała SKP Słupca (5:1), a Polanin Strzałkowo rozbił GKS Dopiewo (7:1). Ostatnie miejsce zajęli słupczanie. Ale o tym, w której lidze zagrają dowiemy się za jakiś czas.

Tabela końcowa (miejsca drużyn z naszego regionu): 1. SMS Ślesin (awans), 2. Polonia Golina (baraże), 3. Górnik Konin, 6. Olimpia Koło, 10. Polanin Strzałkowo, 12. Polonus Kazimierz Biskupi, 16. SKP Słupca

Mimo, że sezon 2023/24 dobiegł końca w najbliżsych dniach będzie sporo o V lidze: opublikujemy wywiady z prezesem i trenerem SMS-u Ślesin, zamieścimy relację z meczu barażowego Polonii Golina. Do tego trochę statystyk. Bądźcie czujni.

Polonus Kazimierz Biskupi – Górnik Konin 0:3 (69' Rafał Iwiński, 85' Damian Siek, 90' + Maciej Rojewski)

Polonus (skład wyjściowy): Jakub Jaskulski – Piotr Kurowski, Filip Dobry, Michał Zajączkowski, Damian Maciejewski, Władysław Holczenko, Wiktor Budzyński, Nikita Padeiski, Abraham Kapalala, Piotr Gorgolewski, Wiktor Kujawa

Górnik (skład wyjściowy): Mateusz Perliński – Daniel Nowaczyk, Wojciech Słowiński, Dawid Śnieg, Maciej Rojewski, Rafał Steczyński, Igor Witczak, Damian Siek, Norbert Grzelak, Rafał Iwiński, Dawid Gołdyka

Polonia Golina – APR Poznań 9:1

SMS Ślesin – Polonia II Środa Wlkp. 4:0

SMS (skład wyjściowy): Władysław Krymski – Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Rusłan Zubkow, Aristoe Otoka, Danił Łyskow, Mateusz Dunaj, Mikita Guzunow, Dawid Szygenda, Merveille Fundambu, Artur Petryk

Olimpia Koło – SKP Słupca 5:1

Polanin Strzałkowo – GKS Dopiewo 7:1