LM.plSportBednarek i Bielik weszli z ławki. Polska odpadła z MŚ

Bednarek i Bielik weszli z ławki. Polska odpadła z MŚ

Mundial

W 1/8 finału nasi rodacy mierzyli się z Francją. Pomimo dobrej gry Polaków obrońca tytułu okazał się lepszy i wygrał 3:1.

Dwaj reprezentanci naszego regionu mecz z Francuzami rozpoczęli na ławce. Pierwszy na boisku pojawił się wychowanek Górnika Konin, Krystian Bielik, który w 71. minucie zmienił Grzegorza Krychowiaka. Swój debiut na bieżących mistrzostwach świata zaliczył także urodzony w Słupcy Jan Bednarek. Stoper pojawił się na murawie na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Mecz 1/8 finału był najlepszym, jakie Polacy zagrali na tegorocznym turnieju. Jakże innym od spotkania z Argentyną. Po golach Oliwiera Girouda, dwóch Kyliana Mbappe dla piłkarzy znad Sekwany i honorowym z rzutu karnego w wykonaniu Roberta Lewandowskiego do ćwierćfinału awansowali faworyci. Polacy zakończyli światowy czempionat z najlepszym wynikiem od 36 lat.