LM.plSportDawid Migas najlepszy w kryterium w Wieluniu

Dawid Migas najlepszy w kryterium w Wieluniu

Kolarstwo

Kolarz KLTC Konin, Dawid Migas, zwyciężył w 51. Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim w Wieluniu. Na finiszu miał pięć punktów więcej od drugiego zawodnika w klasyfikacji.

W miniony w weekend w Wieluniu odbyło się 51. Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. W zawodach wystartowało czterech zawodników KLTC Konin, dwóch odmeldowało się na mecie.

Pierwsze miejsce w kat. U-23 zajął Dawid Migas. Zawodnik KLTC Konin uzbierał 36 punktów, wyprzedzając o pięć oczek drugiego w klasyfikacji Adama Kusia z Tarnovii Tarnowo Podgórne i zdobywając złoty medal. Jedenaste miejsce w kat. juniorów wywalczył natomiast Konrad Waliniak z KLTC Konin.