Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportDobra forma podtrzymana, pewne zwycięstwo Sokoła Kleczew w Toruniu!

Dobra forma podtrzymana, pewne zwycięstwo Sokoła Kleczew w Toruniu!

III liga

4:2 zwyciężył Sokół Kleczew w wyjazdowym spotkaniu z Elaną Toruń. Była to druga wygrana kleczewian na obcym terenie w tym sezonie.

Elana, solidny, choć mający obecnie problemy zespół był w sobotę rywalem Sokoła Kleczew w meczu dziesiątej kolejki III ligi. Drużyna Mariusza Bekasa szukała w Toruniu podtrzymania dobrej passy i zanotowania drugiego zwycięstwa z rzędu i drugiego zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie. Udało się – Sokół wygrał 4:2.

Pierwsza połowa nie przyniosła co prawda bramek, ale druga ten brak emocji nadrobiła z nawiązką. Zaraz po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Michała Szczyrby. Już chwilę później było 1:1, z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Kowalczuk, a głową wyrównał Sebastian Golak. W 55. minucie było już 1:2, kontratak wyprowadził Krzysztof Biegański, a do siatki trafił Adrian Ratajczyk.

W 63. minucie kleczewianie umocnili się na prowadzeniu. Świetnie przymierzył ze skraju pola karnego Sebastian Śmiałek, trafiając na 3:1. Sześć minut później znów z rzutu rożnego dośrodkował Kowalczuk, tym razem do siatki trafił Krzysztof Kołodziej i było 4:1. Elana odpowiedziała jeszcze bramką z rzutu karnego w 83. minucie, ale nie było to już w stanie zagrozić Sokołowi. Kleczewianie zwyciężyli 4:2.

Po dziesięciu kolejkach drużyna Mariusza Bekasa zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Kolejny mecz w przyszły weekend, Sokół podejmie Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Elana Toruń – Sokół Kleczew 2:4 (47' Michał Szczyrba, 83' Kamil Włodyka – 49' Sebastian Golak, 55' Adrian Ratajczyk, 63' Sebastian Śmiałek, 69' Krzysztof Kołodziej)

Sokół Kleczew: Mateusz Kustosz – Michał Zawistowski (46' Wiktor Patrzykąt), Sebastian Golak, Sebastian Śmiałek, Oskar Nowak, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski, Krzysztof Biegański, Mateusz Molewski (85' Tomasz Ceglewski), Krzysztof Kołodziej (74' Marcel Koziorowski), Adrian Ratajcyzk (74' Miłosz Matuszewski).

źródło: sokol.kleczew.pl