Skocz do zawartości
LM.plSportDopłata do przesyłki kurierskiej, którą nadaliśmy - wyjaśniamy.

Dopłata do przesyłki kurierskiej, którą nadaliśmy - wyjaśniamy.

Materiał promocyjny

Dodano:
Dopłata do przesyłki kurierskiej, którą nadaliśmy - wyjaśniamy.

Nie jeden z nas spotkał się z taką sytuacją , że dostał powiadomienie o dodatkowej płatności do wysłanej przesyłki. Jak to możliwe? Przecież podaliśmy wymiary i system nas „przepuścił”. Skąd więc dodatkowa opłata? Postaramy się to wyjaśnić.
 

Dopłata do przesyłki kurierskiej

Dopłaty do przesyłek kurierskich to nic innego jak weryfikacja naszej przesyłki przez danego przewoźnika. Weryfikowana jest waga, wymiary oraz sposób zapakowania - jeśli są one inne niż wskazane przez nas w zleceniu mogą spowodować zmianę w cenie przesyłki. Firmy kurierskie mają szczegółowe wytyczne względem nadawania przesyłek i każda z tych firm ma inne. Przed wybraniem przewoźnika musimy się zapoznać z jego regulaminem dotyczącym wymiarów i wagi naszej przesyłki a także sposobem jej zapakowania. O wymiarach, wadze i przesyłkach niestandardowych możesz przeczytać na naszym blogu. Zachęcamy do lektury https://lepszykurier.pl/blog/gabaryty-przesylek-istotny-czynnik-wplywajacy-na-cene/

Dopłata może nastąpić również z innego powodu np.

  • Przeadresowania przesyłki
  • Napisów UWAGA OSTROŻNIE oraz GÓRA-DÓŁ
  • Zwrot przesyłki do adresata
  • Wystawionej ręcznie etykiety
     

Jak uniknąć dopłaty do przesyłki kurierskiej ?

Dopłata często jest wynikiem naszej niewiedzy, bądź nie zaznaczeniem odpowiedniego okienka gdzie pisze, że przesyłka jest niestandardowa. Pamiętać musimy także by nie zaniżać wymiarów naszej przesyłki ani jej wagi. Musimy podać stan faktyczny taki jaki jest. Wtedy nasza przesyłka nie zostanie zweryfikowana w sortowniach przewoźników. Polecamy zapoznać się z regulaminem każdego z przewoźników oraz ich charakterystyką https://lepszykurier.pl/firmy-kurierskie/ Warto także zwrócić uwagę na sposób zapakowania naszej przesyłki by była w kartonie i nie miała żadnych wybrzuszeń, nie była zaokrąglona i nie miała ostrych kantów. Natomiast jeśli jest to przesyłka paletowa, by nic nie wystawało poza jej obrys.
 

Powiadomienie o dopłacie do już doręczonej przesyłki.

Korzystając z usług brokerów kurierskich często możemy zostać poproszeni o uiszczenie dopłaty za przesyłkę .

Jeśli jesteś pewien, że twoja przesyłka miała poprawnie wskazane wymiary i wagę, wtedy należy skontaktować się z danym serwisem przez który zamawialiśmy przesyłkę i złożyć reklamację u danego przewoźnika.

Jeśli okaże się, że jednak nasza przesyłka ważyła więcej bądź po zmierzeniu jej miała faktycznie inne wymiary to niestety będziemy musieli opłatę uiścić według wcześniej zaakceptowanego cennika.

Tani kurierzy w jednym miejscu, nadawaj na https://lepszykurier.pl/tanikurier/ i sprawdź jakie to proste. Z nami nadasz przesyłkę w każde miejsce na świecie.

Dopłata do przesyłki kurierskiej, którą nadaliśmy - wyjaśniamy.
Czytaj więcej na temat:kurier
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole