LM.plSportDwa złota Winciaszka, dwa brązy Zielińskiej. Badmintoniści grali w Solcu Kujawskim

Badminton

Cztery medale przywieźli reprezentanci naszego regionu z Krajowego Turnieju Badmintona w Solcu Kujawskim. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Adam Winciaszek, a dwa brązowe medale zdobyła Amelia Zielińska.

W rozgrywanym w miniony weekend w Solcu Kujawskim Krajowym Turnieju Badmintona wystartowała dwójka reprezentantów regionu konińskiego. Świetnie spisał się Adam Winciaszek z UKS MTB Smecz Konin. Turniej indywidualny koninianin rozpoczął od dwóch zwycięstw 2:0 z Igorem Korczykiem (Kometa Sianów) i Ignacym Ławrynowiczem (Arena Hawel Academy Poznań). W fazie pucharowe Winciaszek pokonał następnie Mikołaja Firleja (Badminton Gdańsk) 2:0 (21:2, 21:4), Norberta Kaczorowskiego (Kometa Sianów) 2:0 (21:9, 21:11) i Pawła Oberziga (Bliza Władysławowo) 2:0 (27:25, 21:10).

Równie brawurowo Winciaszek przeszedł przez turniej mikstów. W parze z Mają Kurasiak (PowerBad Gniezno) wygrał trzy mecze grupowe. W fazie pucharowej konińsko-gnieźnieńska para pokonała Pawła Oberziga / Lenę Szablewską (Bliza Władysławowo / Sportowa Politechnika Gdańsk) 2:1 (18:21, 21:11, 21:15) i Aleksandra Lecieja / Nadię Złotoś (PTS Puszczykowo / PowerBad Gniezno) 2:0 (21:10, 21:14). W ten sposób zawodnik UKS MTB Smecz Konin zdobył dwa złote medale.

Dwa krążki wywalczyła również Amelia Zielińska z Płomyka Mąkolno. W turnieju indywidualnym wygrała z Amelią Klejnowską (Badminton Gdańsk) 2:0 (21:5, 21:12), Pauliną Bandoch (MLKS Solec Kujawski) 2:0 (21:11, 21:10) i Matyldą Woźniak (Kometa Sianów) 2:0 (21:9, 21:8). Dopiero w półfinale Zielińska uległa Marcie Czajce (Bliza Władysławowo) 0:2 (12:21, 9:21), zdobywając brązowy medal.

W turnieju mikstów zawodniczka Płomyka grała w parze z Szymonem Bordychem (Przemysł Poznań). Fazę grupową przeszli bez porażki. W fazie pucharowej przegrali zaś z parą Adam Fikus / Marta Czajka (Bliza Władysławowo) 0:2 (9:21, 16:21), zdobywając ostatecznie brąz.