Skocz do zawartości
LM.plSportElana Toruń na drodze ku wyższym lokatom. Sokół poprawi się na wyjazdach?

Elana Toruń na drodze ku wyższym lokatom. Sokół poprawi się na wyjazdach?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Elana Toruń na drodze ku wyższym lokatom. Sokół poprawi się na wyjazdach?
III liga

Tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo na swoim koncie ma Sokół Kleczew. W sobotę zespół Mariusza Bekasa zagra w Toruniu z Elaną, która w tabeli plasuje się tuż nad kleczewianami.

2:0 pokonał Sokół Kleczew Błękitnych Stargard w ostatniej kolejce ligowej. Czy to zwiastun lepszej formy drużyny Mariusza Bekasa? W sobotę kleczewian czeka niezła weryfikacja. Na wyjeździe Sokół zmierzy się bowiem z Elaną Toruń, siódmym zespołem w tabeli. Obie drużyny w klasyfikacji dzieli zaledwie jeden punkt, szykuje się więc wyrównane spotkanie.

W Toruniu w tym sezonie sporo się dzieje, nie tylko na boisku, ale również poza nim. Problemy finansowe właściciela Elany spowodowały problemy finansowe klubu. Mimo tych trudności torunianie radzą sobie nieźle. Do tej pory Elana jednak w dużej mierze mierzyła się z zespołami niżej notowanymi. W starciach z drużynami ze środka tabeli torunianie do tej pory nie zdobyli ani jednego punktu, przegrywając 2:4 z Polonią Środa Wlkp. i 0:3 ze Świtem Skolwin.

Sokół jedzie więc do Torunia z szansami na punkty, choć akurat wyjazdowe starcia nie są siłą kleczewian w tym sezonie. W czterech meczach drużyna Mariusza Bekasa zdobyła zaledwie trzy punkty po zwycięstwie 1:0 nad Unią Janikowo. Ponadto kleczewianie ulegli 0:2 liderującej tabeli Kotwicy Kołobrzeg, ale również słabszym zespołom: 1:2 Pogoni II Szczecin i 1:2 Bałtykowi Gdynia. Po przełamaniu się i bardzo dobrym meczu na własnym boisku Sokół potrzebuje jeszcze wygranej na wyjeździe.

Punkty w Toruniu ważne są nie tylko z psychologicznego punktu widzenia, ale również z powodu sytuacji w tabeli. Sokół od początku sezonu plasuje się w środku tabeli, ale by zagwarantować sobie pewną pozycję po rundzie jesiennej musiałby się zbliżyć do podium, a oddalić od strefy spadkowej. Kilka zwycięstw i ustabilizowanie formy wystarczy, by znacznie poprawić swój komfort w III lidze.

Spotkanie pomiędzy Elaną Toruń a Sokołem Kleczew rozpocznie się w sobotę 25 września o godz. 15.00 na stadionie przy ul. gen. Józefa Bema 23 w Toruniu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole