Skocz do zawartości
LM.plSportGdy przyjeżdża KKS Kalisz emocje są zawsze. Już w sobotę małe derby Wielkopolski

Gdy przyjeżdża KKS Kalisz emocje są zawsze. Już w sobotę małe derby Wielkopolski

Dodano:
Gdy przyjeżdża KKS Kalisz emocje są zawsze. Już w sobotę małe derby Wielkopolski
IV liga

Może trudno w to uwierzyć, ale mecze Górnika Konin z KKS-em Kalisz to jedne z najważniejszych piłkarskich wydarzeń w kraju. Nawet pomimo tego, że zwykle odbywają się na peryferiach poważnej piłki.

Na sobotnie starcie do Konina tym razem przyjadą rezerwy KKS-u, ale dla większości kibiców nie ma to znaczenia. KKS to KKS. A skoro tak, to poziom emocji mocno idzie w górę. Na wielu osiedlach w Koninie można spotkać plakaty przypominające, jakie wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę.

Nie ma co ukrywać, że faworytem są goście. Z dorobkiem szesnastu punktów zajmują jedenaste miejsce w tabeli, na co złożyło się po pięć wygranych i porażek i remis. Znacznie lepiej radzą sobie u siebie niż na wyjazdach, wobec czego trzeba to po prostu wykorzystać. Zwycięstwo z takim przeciwnikiem jest niezwykle cenne i może być swego rodzaju meczem, który zacznie nowy etap w historii Górnika, a więc mozolne odbijanie się od dna. Kiedy i z kim, jak nie właśnie z ekipą z Kalisza?

Spotkanie Górnik Konin – KKS II Kalisz zaplanowano na sobotę 16 października na godzinę 16 na stadionie przy ulicy Podwale w Koninie. Kibicom wybierającym się na spotkanie proponujemy, aby z uwagi na charakter meczu przyszli odpowiednio wcześniej.

Czytaj więcej na temat:
Górnik Konin, KKS II Kalisz, IV liga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole