Godne pożegnanie KKF-u Konin. Medyk wciąż walczy o awans

Foto archiwum
Kolejny dreszczowiec (choć już bez żadnego znaczenia) zafundowali swoim kibicom futsaliści KKF-u Konin. Mniej emocji było za to w starciu Ślęzy Wrocław z Medykiem Konin.
W swoim ostatnim meczu na I ligowych parkietach futsaliści KKF CTK Logistics Konin na wyjeździe zremisowali z Futsalem Świecie 6:6. Gospodarze już wcześniej wywalczyli awans i można było liczyć, że do dzisiejszego meczu podejdą nieco zrelaksowani.
Do przerwy było 3:3, a hat-trickiem popisał się Przemysław Skibiszewski. W drugiej części gry dołożył jeszcze jedno trafienie, swojego gola zdobył także Mateusz Mroziński, a wynik na 6:6 ustalił Arkadiusz Błaszczyk. Dla koninian to dziewiąty punkt w sezonie, który nie dał utrzymania. KKF będzie teraz występował poziom niżej.
W bardzo ważnym meczu w kobiecej I lidze Medyk Konin walczył na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław. Koninianki prowadziły do przerwy 1:0, po niej strzeliły jeszcze trzy gole i do Lecha UAM Poznań tracą już tylko punkt. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Z awansu już teraz cieszą się zawodniczki UJ Kraków.
III liga
Sokół Kleczew – Flota Świnoujście 0:0
IV liga
LKS Ślesin – Warta Śrem 0:2
Polonia Golina – Korona Piaski 3:1
I liga kobiet
Ślęza Wrocław – Medyk Konin 0:4
II liga kobiet
Słupczanka Słupca – KU-AZS UW Warszawa 5:1
Diamenty Warszawa – Medyk II Konin 7:0
I liga futsalu
Futsal Świecie – KKF CTK Logistics Konin 6:6
I liga piłki ręcznej mężczyzn
Start Konin – Warszawianka Warszawa 18:35 (10:17)