Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportGol i asysta Ewy Pajor w finale Ligi Mistrzyń. Polka królową strzelczyń

Gol i asysta Ewy Pajor w finale Ligi Mistrzyń. Polka królową strzelczyń

Dodano:
Gol i asysta Ewy Pajor w finale Ligi Mistrzyń. Polka królową strzelczyń
Medyk Konin

Po raz czwarty Ewa Pajor miała szansę na wygranie kobiecej Ligi Mistrzów. Tym razem na jej drodze stanęła Barcelona. Po bardzo emocjonującym meczu lepsza okazała się drużyna ze stolicy Katalonii.

Ewa Pajor urodziła się w Uniejowie, mieszkała w Pęgowie, a w wieku ośmiu lat rozpoczęła treningi w Orlętach Wielenin. Dzięki Piotrowi Kozłowskiemu trafiła do Medyka Konin i tu rozpoczęła się jej kariera.

We wczorajszym finale z FC Barcelona wychowanka Medyka otworzyła wynik w trzeciej minucie. Co jej się rzadko zdarza huknęła zza pola karnego, piłka nabrała nieprzyjemnej dla bramkarki rotacji i wpadła do siatki. Nieco ponad pół godziny później Polka asystowała przy trafieniu chyba najlepiej grającej głową zawodniczki na świecie, czyli Alexandry Popp.

W drugiej połowie Barcelona odrobiła straty i trofeum pojechało do Katalonii (Hiszpania). Na osłodę Ewie Pajor został tytuł królowej strzelczyń rozgrywek. W sezonie 2022/23 strzeliła dziewięć bramek.

Poprzednio wychowanka Medyka POLOmarket Konin w wielkim finale grała w 2016, 2018 i 2020 roku. Z wielu sukcesów które osiągnęła wymienić można choćby pięciokrotne mistrzostwo Niemiec, ośmiokrotne zdobycie pucharu naszych zachodnich sąsiadów, czy złoto ME do lat 17 (2013). Zawodniczką VfL Wolfsburg jest od lata 2015 roku.

Foto Getty

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole