LM.plSportInauguracja Sokoła zgodnie z planem. Cichos uciszył Wdę

Inauguracja Sokoła zgodnie z planem. Cichos uciszył Wdę

Bez rozmachu, ale pewnie zwyciężył Sokół Kleczew w pierwszym meczu sezonu 2015/2016. Zespół Adama Topolskiego podejmował w sobotę Wdę Świecie.

Kleczewianie musieli sobie w sobotę radzić nie tylko z wysokimi temperaturami, ale również z brakiem swojego pierwszego szkoleniowca. Adam Topolski wciąż odbywa karę za zdarzenia z zeszłego sezonu podczas meczu Victorii Września z Unią Swarzędz. Ówczesny szkoleniowiec wrzesinian ukarany został czteromiesięcznym zawieszeniem za wtargnięcie na boisko i naruszenie nietykalności sędziego. W sobotę na ławce zastępował go Michał Grzywacz.

Piłkarze Sokoła poradzili sobie jednak z tą sytuacją bardzo dobrze. Silny rywal, który już w przyszłym tygodniu podejmować będzie w ramach Pucharu Polski Koronę Kielce, nie okazał się dla kleczewian żadnym zagrożeniem. Wda przez całe spotkanie stworzyła sobie zaledwie trzy groźne sytuacje. W 31. minucie w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Kamil Kamiński, dziesięć minut później w słupek trafił Oliwer Moranowski, a w 62. minucie w sytuacji sam na sam Sokoła uratował Daniel Szczepankiewicz.

Kleczewianie przebywali pod bramką Wdy o wiele częściej, brakowało jednak dokładności w ich zagraniach, a gdy już udało się oddać strzał, zazwyczaj zatrzymywał go Łukasz Zapała. Mimo tego piłkarze Sokoła mogli być przez większość meczu spokojni - już w siódmej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Wdy wybili piłkę. Przed polem karnym przyjął ją Robert Jędras, a następnie dograł do Łukasza Cichosa. Napastnik Sokoła świetnie przyjął piłkę i lekkim strzałem pokonał bramkarza Wdy.

Przez kolejne minuty Sokół starał się podwyższyć wynik, ale udało mu się to dopiero w samej końcówce meczu. Po dograniu z prawej strony boiska piłka trafiła do Łukasza Cichosa, ten przełożył ją jeszcze przed interweniującym obrońcą i z dużym spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Sokół pokonał Wdę 2:0.

- Byliśmy zdecydowanym faworytem. Graliśmy trochę zbyt egoistycznie. Stworzyliśmy dużo sytuacji, rozegraliśmy dobrze kombinacyjnie ten mecz i niemal nie popełniliśmy błędów. Jesteśmy jednym z faworytów tej grupy i będziemy grali o zwycięstwo - podsumował mecz tymczasowy szkoleniowiec Sokoła Michał Grzywacz.

Po pierwszych meczach w III lidze Sokół zajmuje czwarte miejsce z kompletem punktów. Za tydzień kleczewianie zmierzą się na wyjeździe z Centrą Ostrów Wlkp.

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt (82' Krystian Sobieraj), Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Sebastian Antas, Tomasz Kowalczuk, Emile Thiakane (79' Sebastian Śmiałek), Arkadiusz Bajerski (74' Alan Kujawa), Jakub Dębowski, Jakub Antosik (60' Norbert Grzelak), Łukasz Cichos.