LM.plSportKostański nie zwalnia. Kolejne zwycięstwo kolarza z Konina

Kostański nie zwalnia. Kolejne zwycięstwo kolarza z Konina

Bezapelacyjnym zwycięstwem Mateusza Kostańskiego, zawodnika KLTC Konin, zakończył się 41. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Memoriał Henryka Łasaka w Bełchatowie.

Startujący w kategorii junior młodszy Kostański pokonał wszystkich rywali i był najlepszy na 73-kilometrowej trasie wyścigu. Warunki do rywalizacji nie były łatwe - kolarze musieli zmagać się z 35-stopniowym upałem. Koninianin poradził sobie najlepiej, wyprzedzając m.in. mistrza Polski Jakuba Wangina z Grodziska Mazowieckiego.

Wysoko uplasowali się również pozostali koninianie. Na siódmym miejscu do mety dojechał Adrian Lorenc. Dziesięć pozycji niżej znalazł się Emil Czyszczewski. Na 35. miejscu wyścig ukończył Konrad Sosiński, a na 41. Jakub Marciniak.