LM.plSportLiga Mistrzyń rozpoczęta. Niespodzianka na starcie turnieju

Liga Mistrzyń rozpoczęta. Niespodzianka na starcie turnieju

Pierwszy mecz turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń przyniósł pierwsze zaskoczenie. Faworyt rozgrywek - Gintra Universitetas straciła punkty w meczu z Wexford Youths Women&39;s.

Pierwszy mecz turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń przyniósł pierwsze zaskoczenie. Faworyt rozgrywek - Gintra Universitetas straciła punkty w meczu z Wexford Youths Women's.

W pierwszym spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego mistrz Litwy podejmował mistrza Irlandii. Faworytem była Gintra, która do turnieju losowana była z pierwszego koszyka. Pierwsze minuty spotkania potwierdzały te przewidywania. Litwinki dłużej utrzymywały się przy piłce i kontrolowały grę. Irlandki ograniczały się jedynie do kontrataków, które jednak nie zagrażały znacząco bramce Gintry.

Z biegiem czasu gra nieco się wyrównała, a Irlandki mogły nawet wyjść na prowadzenie po uderzeniu głową po rzucie rożnym. Po drugiej stronie popłoch w szeregach defensywnych Wexford siały Rebecca Elloh i Ange Nguessan. Brakowało im jednak wykończenia. Najlepszą sytuację zmarnowała Nguessan, nie trafiając do siatki w sytuacji sam na sam.

Przełamanie niemocy, ale po stronie zespołu z Irlandii przyszło dopiero w drugiej połowie. W 67. minucie do siatki Litwinek trafiła Jessica Gleeson. W kolejnych minutach oba zespoły miały jeszcze okazje, ale żaden nie zdołał już zmienić wyniku. Pierwszy mecz turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń wygrał Wexford Youths Women's 1:0.

Gintra Universitetas: Greta Kaselyte - Algimante Mikutaite, Laetitia Chapeh Yimga, Rebecca Elloh, Ana Alekperova, Vestina Neverdauskaite, Rasa Imanalijeva (84' Dovile Gaileviciute), Simona Velickaite (71' Sonata Vanagaite), Rita Akaffou, Ange Nguessan, Olha Zubchyk.

Wexford Youths Women's: Mary Rose Kelly - Jessica Gleeson, Kylie Murphy (62' Ruth Fahy), Edel Kennedy, Claire O'Riordan (78' Rebekah Cassin), Carol Breen, Ciara Rossiter, Emma Hansberry, Aisling Frawley (83' Shauna Wall), Nicola Sinnott, Linda Douglas.